Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НАПІВНЕСКІНЧЕННИХ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ

ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НАПІВНЕСКІНЧЕННИХ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НАПІВНЕСКІНЧЕННИХ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,70 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Литвиненко Дмитро Леонідович
УДК 517.392; 621.372.85
ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НАПІВНЕСКІНЧЕННИХ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ
01.04.03- радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті НАН України
Науковий керівник | Доктор фізико-математичних наук, професор Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: | Доктор фізико-математичних наук, професор Хижняк Микола Антонович,
ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» завідувач відділу
Доктор фізико-математичних наук, професор Масалов Сергій Олександрович,
Інститут радіофізики та електроніки НАН України, завідувач відділу
Провідна установа: | Харківський технічний університет радіоелектроніки, кафедра мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв.
Захист відбудеться 11 грудня 1998р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського державного університету (310027, м.Харків, пл.Свободи,4, ауд.3-9).
Автореферат розісланий 11 листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чеботарьов В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження, методи та результати, запропоновані в дисертаційній роботі, щільно примикають до двох традиційних напрямків сучасної радіофізики: теорії шаруватих середовищ та теорії періодичних структур. Обидва напрямки мають набір потужних та ефективних методів аналітичного і чисельного розв’язання відповідних електродинамічних задач, які дозволяють одержати фундаментальні фізичні результати.
Ця тематика досить ретельно розглядалася починаючи з середини п’ятидесятих років. Проте практично вся побудована теорія та одержані результати були застосовані у випадку нескінченої періодичної структури. В цьому випадку особливий сенс та значення має обгрунтована оцінка можливості перенесення результатів теорії для нескінчених періодичних структур на випадок обмеженої періодичної структури. Безумовно, в межах експериментальних методів подібні оцінки існують, але вони не можуть мати універсального характеру.
В даній дисертації запропоновано розвинення теорії, що стосується структур та середовищ, згаданих вище на випадок, коли вони є напівнескінченими. Теорія напівнескінчених періодичних структур на даний час розвинута значно слабше, ніж теорія необмежених періодичних структур та структур, що складаються з обмеженої кількості елементів. В основі запропонованої теорії лежать три головних моменти. По-перше, суттєво використовується своєрідна симетрія напівнескінчених структур, що досліджуються. По-друге, з використанням операторного методу реалізується один з варіантів методу напівобернення. І по-третє, в роботі використовується концепція власних хвиль аналогічної періодичної структури для аналізу характеристик поля, розсіяного напівнескінченою структурою, та побудова відповідним операторним методом теорії дифракції на кінцевій кількості шарів-екранів.


Актуальність теми
Електродинаміка шаруватих середовищ - це один з основних інструментів дослідження закономірностей розповсюдження електромагнітних хвиль у природних умовах. При цьому практика ставить перед теорією задачі, складність яких все зростає. Ця умова пов’язана як з використанням для прикладних цілей виключно широкого діапазону хвиль (від оптики до наднизьких частот), так і з різноманітністю властивостей середовищ розповсюдження. Останнім часом інтерес до цього напрямку пов’язаний з прогресом у розв’язанні проблем дистанційного зондування Землі і близької до неї в певному сенсі проблемою неруйнуючого контролю.
Теорія шаруватих середовищ знаходить широке використання при фізичному аналізі принципів роботи і конструювання самих різноманітних функціональних елементів радіофізичних систем: електронних генераторів, підсилюючих приладів, антен.
Не дивлячись на велику кількість підходів та чисельно-аналітичних алгоритмів для вивчення властивостей періодичних структур, слід підкреслити, що практично вся теорія ефективна в разі необмеженої періодичної структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА НАПІВНЕСКІНЧЕННИХ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок