Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,75 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАУКОВО-ДОСЛIДНИЙ ЕКОНОМIЧНИЙ IНСТИТУТ
МIНIСТЕРСТВА ЕКОНОМIКИ УКРАЇНИ
БІРЮКОВ Олександр Олександрович
УДК:338.93:621.31
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ
В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Спеціальність: 08.02.03.
Організація управління, планування
і регулювання економікою
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Беседін Василь Федорович
Науково-дослідний економічний інститут
Мінекономіки України, заступник директора (м.Київ)
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Гончаров Юрій Вікторович,
Кабінет Міністрів України,
завідуючий сектором (м. Київ)
- кандидат економічних наук
Мельник Василь Іванович
Науково-дослідний економічний інститут
Мінекономіки України, завідуючий відділом (м.Київ)
 
Провідна організація - Інститут регіональних досліджень
Національної Академії Наук України,
відділ економіки розвитку промисловості
регіону (м.Львів)
Захист відбудеться 29 грудня 1998 р. о 14 30 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України та Науково-дослідного інституту соціально-економічних проблем міста Києва (252601, МСП, Київ - 103, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕI Міністерства економіки України.
Автореферат розісланий 25 листопада 1998 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради, доктор економічних наук, старший науковий
співробітник А.В.Базилюк


1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. Криза в економіці України значно загострила стан справ у електроенергетиці. Негативні тенденції стали набувати загрозливого характеру. Передусім це торкається фінансового забезпечення підприємств, постачання станцій паливно-енергетичними ресурсами, технічного стану енергетичного обладнання.
Однією з причин соціально-економічної кризи в країні, яка привела до серйозних втрат в економіці, стала недооцінка ролі державного регулювання, як найбільш потужного важеля впливу на весь хід економічних перетворень в Україні.
З переходом до ринкових відносин суттєво необхідною стала побудова системи регулювання економікою на новій основі з урахуванням специфіки перехідного до ринку періоду, тобто шляхом органічного поєднання активного державного впливу, в основному із застосуванням економічних важелів, з ринковими засобами регулювання економіки. Світова практика показує, що в будь якій країні і як би не були розвинені методи ринкової саморегуляції, яку б питому вагу не займав в економіці приватний сектор, держава виступає ключовим важелем соціально-економічного розвитку країни, що не тільки доповнює, а і регулює механізм ринкових взаємовідносин.
Дослідженню складних проблем державного регулювання розвитку економіки в контексті її загальної розбудови та реформування у період переходу до ринку присвячені досить численні роботи провідних вітчизняних та зарубіжних учених економістів, спеціалістів-практиків.
Разом з тим, опрацювання опублікованих теоретичних концепцій, методичних та практичних рекомендацій, нормативних положень показує, що більшість з них спрямовані лише на розгляд окремих засобів державного регулювання, таких як податкове, цінове, антимонопольне, зовнішньоекономічне, регулювання майнових відносин тощо. В той же час, помітно відстає теоретичне обгрунтування та розробка на цій основі пропозицій щодо комплексного застосування інструментів державного регулювання на галузевому рівні.
Необхідність пошуку засобів і шляхів практичного вирішення цих питань в електроенергетиці України в умовах перехідної економіки визначило мету і завдання, предмет дослідження, його логіку, а також коло питань, які розглядаються в даній дисертаційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок