Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ ТА СТАБІЛІЗАЦІЯ РУХУ НЕСКІНЧЕННОВИМІРНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ З ПРУЖНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ

КЕРУВАННЯ ТА СТАБІЛІЗАЦІЯ РУХУ НЕСКІНЧЕННОВИМІРНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ З ПРУЖНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ

Назва:
КЕРУВАННЯ ТА СТАБІЛІЗАЦІЯ РУХУ НЕСКІНЧЕННОВИМІРНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ З ПРУЖНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,59 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ І МЕХАНІКИ
ЗУЄВ Олександр Леонідович
УДК 531.36, 531.39, 517.977
КЕРУВАННЯ ТА СТАБІЛІЗАЦІЯ РУХУ НЕСКІНЧЕННОВИМІРНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ З ПРУЖНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ
01.02.01 – ТЕОРЕТИЧНА МЕХАНІКА
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної математики і механіки НАН України.
Науковий консультант: | доктор фізико-математичних наук,
професор, член-кореспондент НАН України
Ковальов Олександр Михайлович,
Інститут прикладної математики і механіки НАН України, директор інституту.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Новицький Віктор Володимирович,
Інститут математики НАН України,
завідувач відділу аналітичної механіки;
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Ігнатьєв Олександр Олегович,
Інститут прикладної математики і механіки НАН України, провідний науковий співробітник відділу прикладної механіки;
доктор фізико-математичних наук, професор
Кононов Юрій Микитович,
Донецький національний університет,
професор кафедри прикладної механіки і комп’ютерних технологій.
Захист відбудеться “  25  ”   червня   2008 р. о  15  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.193.01 в Інституті прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 74.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 74.
Автореферат розісланий “  23  ”   травня   2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Краснощок М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогрес у створенні новітньої техніки викликає необхідність математичного моделювання руху складних керованих механічних систем з розподіленими параметрами. Актуальність цього наукового напрямку можна проілюструвати на прикладі дослідження руху космічних апаратів з деформівними елементами (антенами, панелями сонячних батарей, штангами, тросами) та роботів-маніпуляторів з пружними ланками. У роботах Л.В. Докучаєва, В.М. Рубановського, В.В. Румянцева, P. Likins та інших учених встановлено, що згадані еластичні елементи істотно впливають на динаміку в цілому, тому проблеми керування та стабілізації руху не можуть бути вирішені з потрібною точністю в рамках моделі абсолютно твердого тіла. Моделювання цих та інших об'єктів сучасної техніки призвело до розвитку теорії гібридних механічних систем, тобто систем, що складаються з абсолютно твердих та деформівних тіл. До найбільш розповсюджених моделей пружних елементів, що використовуються в теоретичних дослідженнях, належать балки Ейлера – Бернуллі та Тимошенка.
Задачі моделювання механічних систем із пружними елементами, а також суміжні питання стійкості та керування в скінченновимірних та нескінченновимірних просторах досліджувалися в роботах В.В. Белецького, І.О. Болграбської, В.І. Гуляєва, Ф.М. Діментберга, О.Є. Закржевського, О.О. Ілюхіна, Ю.М. Кононова, Д.В. Лебедєва, І.О. Луковського, А.І. Лур’є, М.К. Набіулліна, О.Я. Савченка, Ф.Л. Черноуська, В.С. Хорошилова, J.M.G.Ц.ьl, H. Troger та інших авторів.
Одним з найбільш ефективних методів аналізу стійкості та синтезу керувань для моделей гібридних систем з розподіленими параметрами є прямий метод Ляпунова, який дозволяє також дослідити більш загальні властивості сімейства розв’язків (стійкість по відношенню до частини змінних, властивості граничних множин). Важливий внесок в розвиток прямого метода Ляпунова для нескінченновимірних систем зроблено дослідженнями В.І. Зубова, О.О. Ігнатьєва, А.А Мартинюка, В.М. Матросова, Т.К. Сіразетдінова, О.О. Шестакова, J.M.J.M.V.J.P.та ін.
Дисертаційна робота пов'язана також з розвитком сучасних методів теорії керування, що ґрунтуються на декомпозиції керованих систем, використанні канонічних форм та теорії плоских (flat) систем за термінологією М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ ТА СТАБІЛІЗАЦІЯ РУХУ НЕСКІНЧЕННОВИМІРНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ З ПРУЖНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок