Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ВИБОРУ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ ПРИ МУЛЬТИФОКАЛЬНОМУ РАКУ НИРКИ

ОБҐРУНТУВАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ВИБОРУ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ ПРИ МУЛЬТИФОКАЛЬНОМУ РАКУ НИРКИ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ВИБОРУ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ ПРИ МУЛЬТИФОКАЛЬНОМУ РАКУ НИРКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
Шусь Артур Всеволодович
УДК 616.61-006.6-07-089-036.8
ОБҐРУНТУВАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ВИБОРУ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ ПРИ МУЛЬТИФОКАЛЬНОМУ РАКУ НИРКИ
14.01.06 – урологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти
МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Переверзєв Олексій Сергійович,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, завідувач кафедри урології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Клименко Іван Олександрович,
Інститут урології АМН України,
завідувач відділу онкоурології;
доктор медичних наук, професор
Серняк Юрій Петрович,
Донецький державний медичний університет
МОЗ України, завідувач курсу урології.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет
МОЗ України, кафедра урології та нефрології,
м. Одеса.
Захист відбудеться “ 7 ” лютого 2006 р. о 13-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології АМН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9-а.
Автореферат розісланий “ 23 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Старцева Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нирково-клітинний рак (НКР) складає близько 3% серед злоякісних пухлин дорослого населення. В онкоурології цей вид новоутворень займає третє місце після раку передміхурової залози і сечового міхура.
Останнім часом помітного соціального значення набуває проблема НКР, що пояснюється ростом числа вперше виявлених випадків даного захворювання. Тільки за останні п’ять років захворюваність населення Україні на рак нирки зросла на 13,3% і у 2002 р. становила 8,5 на 100 тисяч населення (О.Ф. Возіанов та співавт., 2002). Ріст захворюваності НКР сприяв освоєнню нових підходів у діагностиці та лікуванні цього виду злоякісних пухлин.
Донедавна єдиним методом радикального лікування раку нирки залишалася нефректомія. Ріст пухлини в єдиній уродженій нирці або нирці, що залишилася після нефректомії, при білатеральному раку або у випадках функціональної неспроможності контралатеральної, обумовили необхідність розробки імперативних показань до виконання органозберігаючих операцій. Позитивні віддалені результати (більш 80% 5-літньої виживаності) після органозберігаючого хірургічного втручання за імперативними показаннями сприяли активному дослідженню можливостей даного виду лікування для пацієнтів з нормальною контралатеральною ниркою.
Цьому сприяло і збільшення питомої ваги безсимптомних пухлин нирок, завдяки широкому впровадженню в практику УЗД, КТ і МРТ. За минулі 25 років кількість випадково виявлених пухлин нирок збільшилася з 23 до 70% (A. Schlichter et al., 2000). У цьому зв'язку роль радикальної нефректомії як “золотого стандарту” лікування НКР при виявленні пухлин малих розмірів піддавалася ґрунтовному перегляду.
Проте, органозберігаюча хірургія несе в собі небезпеку розвитку локальних рецидивів через явну або приховану мультифокальність пухлинного процесу. За даними численних досліджень, частота мультифокальності НКР варіює від 3 до 25% (D. Chinaglia et al., 1997; M. Whang et al., 1995).
В літературі дотепер немає єдиної думки про істинну частоту мультифокальності й оптимальний розмір новоутворення, при якому безпечно проводити органозберігаючі втручання.
Суперечливі літературні дані щодо вибору оптимального методу хірургічного лікування хворих на НКР послужили підставою для проведення наших досліджень. Основним напрямком наукового пошуку було вивчення клініко-діагностичних характеристик та анатомо-гістологічних особливостей мультифокального раку нирки. На даний час не розроблена тактика лікування хворих із мультифокальним НКР, що вимагає детального вивчення проблеми планування хірургічного лікування і динамічного спостереження за пацієнтами даної групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ВИБОРУ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ ПРИ МУЛЬТИФОКАЛЬНОМУ РАКУ НИРКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок