Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Утилізація циркуляційних розчинів процесу очищення сірководеньвмісних газів цинковмісними стоками

Утилізація циркуляційних розчинів процесу очищення сірководеньвмісних газів цинковмісними стоками

Назва:
Утилізація циркуляційних розчинів процесу очищення сірководеньвмісних газів цинковмісними стоками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Мартинець Оксана Василівна
УДК 658.567.1:661.84
Утилізація циркуляційних розчинів процесу
очищення сірководеньвмісних газів
цинковмісними стоками
05.17.01. - Технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ - 2002
Дисертацією є рукопис. | Робота виконана | в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України. |
Науковий керівник |
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Яворський Віктор Теофілович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Столяренко Геннадій Степанович
Черкаський інженерно-технологічний інститут
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри хімічної технології неорганічних речовин
кандидат технічних наук,
Сеньків Степан Іванович
ВАТ “ГІРХІМПРОМ”, м. Львів,
начальник науково-виробничого відділуПровідна установа | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра технології неорганічних речовин
та загальної хімічної технології | Захист відбудеться “23 ” грудня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св.Юра, 3/4, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “20 ” листопада 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Важлива роль сірки в природі, житті живих організмів загально відома. Основна кількість сірки в земній корі знаходиться в хімічно зв’язаному стані, у концентрованому вигляді. Разом з тим, значна її частина входить, як домішка, до складу багатьох мінералів, руд, корисних копалин тощо. В результаті промислового перероблення мінеральної та органічної сировини, перебігу природних хімічних та біохімічних процесів вказана сірка переходить в SO2, H2S. Велика кількість сірководню міститься в природних, технологічних, вентиляційних та інших газах. Внаслідок високої токсичності сірководню, очищення газів та рідин від сполук сірки є життєво необхідним і, крім того, утилізована сірка може, до певної міри, забезпечити народне господарство цим продуктом.
Не менш шкідливими викидами є іони важких металів і, зокрема, іони Цинку. Цинковмісні відходи відрізняються фізичним станом, складом, вмістом цинку, формами його знаходження тощо.
В літературі описана велика кількість різних методів очищення газів і рідин від сірководню та цинковмісних викидів від цинку. Здебільшого вони є затратними. Сучасний економічний стан України не дозволяє виділяти в достатній кількості кошти для природоохоронних заходів. В цих умовах, важливим і майже єдиноможливим шляхом досягнення мети є розробка методів взаємного знешкодження шкідливих викидів. Практика показує, що часто такий підхід дозволяє не тільки знешкодити викиди, але й одержувати цінні продукти.
На кафедрі хімії і технології неорганічних речовин Національного університету “Львівська політехніка” був запропонований і розроблений метод взаємного знешкодження H2S-вмісних газів цинковмісними стоками. Дана технологія дозволяє практично повністю очищати стічні води від іонів Цинку і досягати 92…93 % ступеня очищення вентиляційних газів від сірководню. Разом з тим, технологія утилізації цинку та сірки із відпрацьованих абсорбційних розчинів не розроблена, що, в певній мірі, понижує техніко-економічні показники процесу очищення і є гальмом для промислового втілення простої і ефективної технології. В зв’язку із цим, актуальним є розробка ефективних та економічно доцільних шляхів утилізації цинку та сірки із вказаних розчинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Утилізація циркуляційних розчинів процесу очищення сірководеньвмісних газів цинковмісними стоками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок