Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТІВ ТРАНСМЕМБРАННОГО ТРАНСПОРТУ ТА ВПЛИВ НА НИХ РЕГІДРАТАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХОЛЕРУ

АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТІВ ТРАНСМЕМБРАННОГО ТРАНСПОРТУ ТА ВПЛИВ НА НИХ РЕГІДРАТАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХОЛЕРУ

Назва:
АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТІВ ТРАНСМЕМБРАННОГО ТРАНСПОРТУ ТА ВПЛИВ НА НИХ РЕГІДРАТАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХОЛЕРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Академія медичних наук України
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В.Громашевського
СКРИПНИК ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА
УДК 616.932 – 092 – 08: 577.334
АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТІВ ТРАНСМЕМБРАННОГО
ТРАНСПОРТУ ТА ВПЛИВ НА НИХ РЕГІДРАТАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ
У ХВОРИХ НА ХОЛЕРУ
14.01.13 – інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Нікітін Євген Васильович,
завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Одеського державногомМедичного університету МОЗ України
Офіційні опоненти:
 
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Андрейчин Михайло Антонович, завідувач кафедри інфекційних хвороб Тернопільської державної медичної академії ім.І.Я.Горбачевського;
Доктор медичних наук, старший науковий співробітник Матяш Віктор Іванович, головний лікар інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України
 
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, місто Львів.
Захист відбудеться “24” травня 2001 року об 11 год. на засіданні спеціалізованної вченої ради в інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського Академії медичних наук України (252150, м.Київ, вул. Січневого повстання, 23).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського.
Автореферат розісланий 21 квітня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н. (Ж.Б.Клименко)
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з другої половини Х1Х століття поширення холери помітно зросло. Крім холери, що викликається класичним вібріоном, та локалізується в природних її осередках, важливу роль в епідемічному поширенні хвороби в останні десятиліття набув холерний вібріон Ель-Тор (Онищенко Г.Г. і співавт., 1993; Марамович А.С. і співавт., 1995; Савельєва В.Н. і співавт., 1995).
З цим збудником пов’язане виникнення 7-ої пандемії холери, захворюваність на яку поширилася на більшість країн Земної кулі, включаючи й Україну. У 1970 року епідемічні спалахи холери, викликаної вібріоном Ель-Тор, зареєстровані в Одеській та Херсонській областях. В наступні роки в Південному регіоні України реєструються окремі випадки даного захворювання. Поряд із хворими відзначена досить велика кількість носіїв вібріона, що дозволило говорити про здатність вібріона Ель-Тор утворювати вторинні постійні епідемічні осередки. Такий погляд не безпідставний і підтверджений новим підйомом захворюваності на холеру в 1991 році в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Найбільша кількість випадків холери в цьому регіоні спостерігалася в 1994-1995 роках. Всього по Україні в зазначений період зареєстровано 1400 хворих на холеру (Андрейчин М.А., 1994; Алексєєнко В.В., Лисенко З.А., 1996).
Істотну роль у циркуляції збудника Ель-Тор на півдні України відіграє погане забезпечення населення питною водою, постійне забруднення водоймів стічними та каналізаційними водами. Екологічні зрушення внаслідок господарської діяльності створюють сприятливі умови для тривалого виживання збудника в довкіллі. Таким чином, прогноз стосовно холери в регіоні на сьогодні залишається несприятливим (Могилевський Л.Я., 1997).
На даний час досить глибоко вивчені етіологія, епідеміологія, особливості клінічного перебігу холери, що викликається як класичним вібріоном, так і вібріоном Ель-Тор. Відомі основні механізми, які викликають гіперсекрецію рідини в просвіт кишечника, детально описано механізм розвитку гіповолемічного шоку (Малєєв В.В., 1973; Хотько Н.І., 1987; Barua D. et аl., 1992; Barkla D.H. et аl., 1992).
Однак, глибші механізми трансмембранного транспорту у хворих на холеру залишаються нерозкритими. Не вивчене енергетичне забезпечення трансмембранного транспорту іонів, не розкрита роль Na+-, K+- та Ca2+-АТФ-аз у цих процесах, не вивчене значення циклічних амінофосфатів для розвитку зневоднення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТІВ ТРАНСМЕМБРАННОГО ТРАНСПОРТУ ТА ВПЛИВ НА НИХ РЕГІДРАТАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХОЛЕРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок