Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗОБРАЖЕННЯ АВТОМАТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИЗНАЧАЛЬНИХ СПІВВІДНОШЕНЬ ЇХ ПОВЕДІНКИ

ЗОБРАЖЕННЯ АВТОМАТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИЗНАЧАЛЬНИХ СПІВВІДНОШЕНЬ ЇХ ПОВЕДІНКИ

Назва:
ЗОБРАЖЕННЯ АВТОМАТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИЗНАЧАЛЬНИХ СПІВВІДНОШЕНЬ ЇХ ПОВЕДІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,79 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КІБЕРНЕТИКИ ІМЕНІ В.М.ГЛУШКОВА
СЕНЧЕНКО ОЛЕКСІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 519.7
ЗОБРАЖЕННЯ АВТОМАТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИЗНАЧАЛЬНИХ СПІВВІДНОШЕНЬ ЇХ ПОВЕДІНКИ
01.05.01 - “Теоретичні основи інформатики та кібернетики"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної математики і механіки НАН України, м. Донецьк та Слов’янському державному педагогічному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат фіз-мат. наук, с.н.с
Грунський Ігор Сергійович,
доцент кафедри алгебри,
Слов’янський державний педагогічний університет.
Офіційні опоненти: доктор фіз-мат. наук, професор
Капітонова Юлія Володимирівна,
зав. відділом,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, м.Київ
 
кандидат фіз.-мат.наук,
Резников Ілля Ігоревич,
керівник відділу компютерних технологій,
ТОВ “ІКС 5 лтд”, м.Київ.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т.Шевченка
факультет кібернетики,
кафедра теоретичної кібернетики.
Захист відбудеться 23.09.2005 р. о14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.194.02 в Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України за адресою: 03680, м. Київ, просп. Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України за адресою: 03680, м. Київ, просп. Глушкова, 40.
Автореферат розіслано 22.08.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д26.194.02,
кандидат фіз-мат. наук, с.н.с. В.Ф. Синявський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теорія скінчених автоматів є одним з найстаріших і найрозвинутіших розділів теоретичної інформатики. Автомати широко використовуються при побудові обчислювальних систем. В.М.Глушков запропонував розглядати таку систему як систему двох взаємодіючих автоматів. В.М.Глушков, Ю.В.Капітонова, О.А.Летичевський запропонували розглядати проектування обчислювальних систем як поетапний процес розробки системи “згори донизу”. На кожному етапі такої розробки роглядається алгебраїчно-автоматне зображення майбутньої обчислювальної системи. Такий підхід успішно реалізовано в Інституті кібернетики НАН України. Наразі тенденцією при такій розробці є сумісне створення обчислювальної системи та засобів її перевірки (веріфікації, тестування) на всіх етапах. При цьому дослідження та створення засобів перевірки відстає від дослідження та створення засобів синтезу систем. Тому створення засобів перевірки є актуальною і важливою задачею. Воно потребує розробки ефективних математичних методів. В наш час інтенсивно розвиваються методи, що засновані на теорії експериментів з автоматами. Одним з таких методів є зображення і дослідження автоматів за допомогою системи визначальних співвідношень. Ю.І.Соркін довів алгоритмічну розв’язність відомих проблем Туе для автоматів. Тим самим було показано принципіальну можливість використання систем визначальних співвідношень при розв’язанні різноманітних задач теорії автоматів. І.С.Грунський, Р.І.Олійник, Л.А.Толмачевська показали, що системи визначальних співвідношень можуть бути ефективно застосовані при побудові експериментів зі скінечними автоматами та іншими моделями скінчених дискретних систем. Для побудови оптимальних експериментів актуальною є задача дослідження структурних та складносних властивостей систем визначальних співвідношень. На наш погляд, цій задачі до цього часу не було приділено достатньо уваги. Ці дослідження служитимуть основою для створення ефективних засобів перевірки обчислювальних систем.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по проблемі дисертаційної роботи проводилися у відповідності з планами наукових досліджень відділу теорії керуючих систем ІПММ НАН України та кафедри алгебри Слов’янського державного педагогічного університету по темах №0104u000863 “Алгебраїчні, комбінаторні, логічні та еволюційні методи дослідження дискретних та безперервних систем та їх застосування до задач ідентифікації та керування”, №0204u000771 “Дослідження актуальних проблем моделювання, керування та ідентифікації дискретних систем”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЗОБРАЖЕННЯ АВТОМАТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИЗНАЧАЛЬНИХ СПІВВІДНОШЕНЬ ЇХ ПОВЕДІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок