Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ КАНАЛІВ МЕМБРАН ЯДЕРНОЇ ОБОЛОНКИ

БІОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ КАНАЛІВ МЕМБРАН ЯДЕРНОЇ ОБОЛОНКИ

Назва:
БІОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ КАНАЛІВ МЕМБРАН ЯДЕРНОЇ ОБОЛОНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
 
ФЕДОРЕНКО ОЛЕНА АНДРІЇВНА
УДК 577.352.5:577.353
БІОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ КАНАЛІВ
МЕМБРАН ЯДЕРНОЇ ОБОЛОНКИ
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2007
Київ – 2007 Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі загальної фізіології нервової системи
Інституту фізіології ім.. О.О.Богомольця НАН України


Науковий керівник:
 
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук
Марченко Сергій Михайлович
Інститут фізіології ім.. О.О.Богомольця НАН України
провідний науковий співробітник відділу загальної фізіології нервової системи
академік НАН України, доктор біологічних наук
Магура Ігор Сильвестрович
професор Кафедри молекулярної фізіології і біофізики
Фізико-технічного навчального-наукового центру НАН України
кандидат біологічних наук
Любанова Ольга Петрівна
старший науковий співробітник Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України


Захист відбудеться 30.10. 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-01.13.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
за адресою: 01024, м. Київ, вул.. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул.. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий 29.09.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В еукаріотичних клітинах генетичний апарат відокремлений від решти цитоплазми ядерною оболонкою, яка складається з двох окремих мембран, зовнішньої та внутрішньої, між якими знаходиться порожнина - перинуклеарний простір. Транспортну функцію крізь ядерну оболонку виконують числені комплекси ядерної пори, через які здійснюється пасивна дифузія іонів та молекул з малою молекулярною масою, а також високоселективний активний транспорт макромолекул ( Allen et al., 2000; Marelli et al., 2001; Jaggi et al., 2003). Окрім пор, на ядерних мембранах було виявлено багато іонних каналів різних типів з відмінними біофізичними властивостями (Franco-Obergon et al., 2000; Guihard et al., 2000; Mazzanti et al., 2001; Marchenko et al., 2005). Досить суперечливим залишається питання щодо функції іонних каналів ядерної оболонки. Вважають, що вони відповідають за підтримання сталої концентрації різних іонів у перинуклеарному просторі. Крім того, припускають, що деякі канали можуть брати участь у функціонуванні ядерної облонки як кальцієвого депо, з якого Са2+ потрапляє всередину ядра (Nicotera et al., 1990; Stehno-Bittel et al., 1995; Marchenko et al., 2005; Marchenko & Thomas, 2006). Збільшення концентрації кальцію в ядрі призводить до змін у активності генетичного апарату клітини, запускаючи транскрипцію генів через активацію нуклеарних Са2+-чутливих кіназ та фосфатаз, або через пряму взаємодію з Са2+-залежними факторами транскрипції (Bading, 2000; et al., 2002). Але через свою важкодоступність для прямих експериментів ці канали залишаються мало вивченими.
Було показано, що мембрана і люмен ендоплазматичного ретикулуму морфологічно сполучені та мають спільні біохімічні властивості з зовнішньою мембраною і перинуклеарним простором ядерної оболонки, тому останню можна розглядати як специфічну частину ендоплазматичного ретикулуму ( Baumann & Walz, 2001; Berridge, 2002).
Отже, дослідження ядерної оболонки являє інтерес у декількох відношеннях. По-перше, ядерна оболонка може брати активну участь y регуляції транспорту між цитоплазмою та нуклеоплазмою і регуляції генетичного апарату клітини. По-друге, зовнішня ядерна мембрана є частиною ендоплазматичного ретикулуму, тому іонні канали ядерної оболонки можна розглядати як канали ендоплазматичного ретикулуму.
На цей час мало відомо про регуляцію Са2+ в ядрі нейронів. Тому, основним об’єктом наших досліджень були ядра нейронів різних відділів нервової системи. Для порівняння іонних каналів, які експресуються на ядерних мембранах клітин різних типів були також проведені досліди на ядрах Т-лімфоцитів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ КАНАЛІВ МЕМБРАН ЯДЕРНОЇ ОБОЛОНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок