Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІМУНІЗАЦІЇ, ВВЕДЕННЯ МЕЛАТОНІНУ, СЕРОТОНІНУ ТА ЕПІФІЗЕКТОМІЇ НА ГІПОТАЛАМО-ГОНАДНУ СИСТЕМУ ПТАХІВ (гістофізіологічний аналіз)

ВПЛИВ ІМУНІЗАЦІЇ, ВВЕДЕННЯ МЕЛАТОНІНУ, СЕРОТОНІНУ ТА ЕПІФІЗЕКТОМІЇ НА ГІПОТАЛАМО-ГОНАДНУ СИСТЕМУ ПТАХІВ (гістофізіологічний аналіз)

Назва:
ВПЛИВ ІМУНІЗАЦІЇ, ВВЕДЕННЯ МЕЛАТОНІНУ, СЕРОТОНІНУ ТА ЕПІФІЗЕКТОМІЇ НА ГІПОТАЛАМО-ГОНАДНУ СИСТЕМУ ПТАХІВ (гістофізіологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
ПУСТОВАЛОВ АндрІй сергІйович
УДК 612.43; 591.147; 611.018.591.8
ВПЛИВ ІМУНІЗАЦІЇ, ВВЕДЕННЯ МЕЛАТОНІНУ, СЕРОТОНІНУ ТА ЕПІФІЗЕКТОМІЇ НА ГІПОТАЛАМО-ГОНАДНУ СИСТЕМУ ПТАХІВ
(гістофізіологічний аналіз)
03.00.11.– цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ Микола Едуардович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри цитології, гістології та біології розвитку
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
КВІТНИЦЬКА-РИЖОВА Тетяна Юріївна,
Інститут геронтології АМН України,
завідувач лабораторії морфології і цитології
кандидат біологічних наук, старший. науковий. співробітник
БОНДАРЕНКО Людмила Олександрівна,
Харківський державний медичний університет ім. В.Я. Данилевського МОЗ України, лабораторія хроноендокринології
Провідна установа: Національний аграрний університет КМ України, м.Київ, кафедра гістології, цитології та ембріології
Захист дисертації відбудеться “25” лютого 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.38 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ, проспект академіка Глушкова, 2, біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ауд.215.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул.Володимирська, 64, біологічний факультет, Спецрада Д 26.001.38,
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “23” січня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради: О.В. Цимбалюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Репродуктивна функція - відтворення собі подібних - є однією з ключових функцій, що забезпечують виживання виду. Регуляція функції статевої системи відрізняється надзвичайною складністю. Вона здійснюється внаслідок поєднання ряду тонких, пов’язаних між собою, залежних один від одного процесів. Провідну роль у регуляції репродуктивної функції вищих хребетних тварин відіграє комплекс гіпоталамус-гіпофіз-гонади. Проте чільне місце у процесах регуляції статевої системи посідають інші складові імунонейроендокринної надсистеми, які здатні змінювати активність гіпоталамо-гонадної вісі. Особливу увагу привертають епіфіз, який є джерелом великої кількості гормонів та гормоноподібних речовин, безпосередньо пов’язаних з регуляцією репродуктивної функції (Larsen et al., 1979; Теппермен, Теппермен, 1989; Pierpaoli, Regelson, 1996), та імунна система, клітини якої здатні також синтезувати цілий ряд гормонів та гормоноподібних речовин (Акмаев, 1997).
Серед інших гуморальних чинників, які можуть впливати на функціональний стан гіпоталамо-гонадної вісі, важливе місце відводять моноамінам і, зокрема, індоламінам: серотоніну та мелатоніну (Дзержинський, 1996; Dawson et al., 2001). Ці біологічно-активні речовини, значні кількості яких синтезуються у епіфізі, здатні впливати як на репродуктивну, так і на імунну функцію (Теппермен, Теппермен, 1989; Абрамов, 1991; Moore, Siopes, 2000) і можуть виконувати роль посередників у процесах узгодження функціональної активності різних систем організму.
Вплив на статеву систему з боку інших систем організму є особливо важливим у період статевого дозрівання - процесу набуття репродуктивною системою функціональної зрілості. Незважаючи на значну кількість досліджень, присвячених статевому дозріванню, загальновизнаної теорії цього процесу поки що не створено. Без сумніву, подібна теорія має враховувати і міжсистемні взаємозв’язки, і визначати роль індоламінів у цьому процесі.
Однак даних про роль індоламінів та імунної системи у процесі статевого дозрівання мало, і більшість їх отримана на ссавцях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ІМУНІЗАЦІЇ, ВВЕДЕННЯ МЕЛАТОНІНУ, СЕРОТОНІНУ ТА ЕПІФІЗЕКТОМІЇ НА ГІПОТАЛАМО-ГОНАДНУ СИСТЕМУ ПТАХІВ (гістофізіологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок