Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД СТАБІЛІЗАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ СТІЧНИХ ВОД ГАЗООЧИСТОК КИСНЕВО-КОНВЕРТЕРНИХ ЦЕХІВ

МЕТОД СТАБІЛІЗАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ СТІЧНИХ ВОД ГАЗООЧИСТОК КИСНЕВО-КОНВЕРТЕРНИХ ЦЕХІВ

Назва:
МЕТОД СТАБІЛІЗАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ СТІЧНИХ ВОД ГАЗООЧИСТОК КИСНЕВО-КОНВЕРТЕРНИХ ЦЕХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЛУНІН СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 628.543.563:681
МЕТОД СТАБІЛІЗАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ СТІЧНИХ ВОД
ГАЗООЧИСТОК КИСНЕВО-КОНВЕРТЕРНИХ ЦЕХІВ
05.23.04.-ВОДОПОСТАЧАННЯ, КАНАЛІЗАЦІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор Пантелят Гаррі
Семенович, Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури, професор
кафедри “Водопостачання, каналізації і гідравліки”
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Найманов Аубекір Ягопірович, завідувач кафедрою “Міського будівництва і господарства” Донбаської державної академії будівництва і архітектури
Кандидат технічних наук, Слепцов Георгій Володимирович, провідний науковий співробітник науково-виробничої фірми “Екополімер”
Провідна установа:
Київський Національний університет будівництва та архітектури, кафедра “Водопостачання”
Захист відбудеться “7“ березня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “6“ лютого 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради М.І. Колотило


1
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Промислові підприємства України споживають значну кількість води з природних джерел. Витрати води на ці потреби іноді у десятки і сотні разів перевищують кількість води, яка споживається населеними пунктами. До найбільш значних споживачів води у промисловості відносяться підприємства чорної металургії. Не дивлячись на те, що на цих підприємствах досить широко використовується оборотне водопостачання, об'єм якого в Україні перевищив 80%, кількість стічних вод, що скидаються у водоймища, ще досить велика і сягає 1,5 млрд.м3/рік.
Одним із найбільш ефективних напрямків захисту водних джерел від виснаження і забруднення є створення замкнених систем оборотного водопостачання, які виключають скид стічних вод у водоймища.
Головною причиною, що перешкоджає повному використанню стічних вод у системах оборотного водопостачання, є створення щільних сольових відкладень (переважно карбонатних) в одних випадках і корозія в інших. Створення карбонатних відкладень і корозія металу порушують нормальну роботу технологічного обладнання, що призводить до потреби проведення трудомістких робіт по його очистці, а в деяких випадках є причиною виходу обладнання з ладу і його заміни. В значній мірі сказане відноситься до систем водопостачання газоочисток киснево-конвертерних цехів, де інтенсивність створення щільних сольових відкладень особливо велика у зв'язку з значним виносом вапна.
Це свідчить про актуальність і своєчасність проведення досліджень у напрямку розробки нових, ефективних методів запобігання створенню щільних карбонатних відкладень в апаратах газоочисток і системах водопостачання газоочисток киснево-конвертерних виробництв в умовах підвищеного виносу вапна.
Роботу виконано згідно плану Міністерства освіти і науки України і за програмою науково дослідних робіт Харківської державної академії міського господарства “Дослідження каталітичних та корозійних явищ на поверхні твердих тіл із метою розвитку наукових основ ресурсозберігаючих технологій” (р. 6.4, 854, 24/94).
Мета та задачі дослідження
Метою дисертаційної роботи є розробка ефективного методу стабілізаційної обробки стічних вод газоочисток кисневих конвертерів, що відрізняються підвищеним виносом вапна, для створення замкнених систем оборотного водопостачання, які виключають скид стічних вод у водні об’єкти.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні основні задачі:
-
вивчити досвід експлуатації систем водопостачання газоочисток киснево-конвертерних виробництв;
-
виявити фактори, що впливають на величину виносу вапна з конвертерів;
-
2
-
дослідити ефективність різних інгібіторів для запобігання щільних сольових відкладень;
-
розробити технологію застосування реагентів для обмеження розчинення вапна і підібрати відповідне обладнання для їхнього дозування;
-
розробити метод стабілізаційної обробки стічних вод, спрямований на створення замкнених систем водопостачання газоочисток киснево-конвертерних цехів (ККЦ), що виключає скидання стічних вод у водойми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОД СТАБІЛІЗАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ СТІЧНИХ ВОД ГАЗООЧИСТОК КИСНЕВО-КОНВЕРТЕРНИХ ЦЕХІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок