Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ІСТОРИЧНОГО ПРОФІЛЮ У 90-ті РОКИ ХХ ст.

ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ІСТОРИЧНОГО ПРОФІЛЮ У 90-ті РОКИ ХХ ст.

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ІСТОРИЧНОГО ПРОФІЛЮ У 90-ті РОКИ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мишечкін Геннадій Валерійович
УДК 94(477):378.147
ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ З ПІДГОТОВКИ
ФАХІВЦІВ ІСТОРИЧНОГО ПРОФІЛЮ У 90-ті РОКИ ХХ ст.
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент,
Масальський Василь Іванович,
доцент кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Алексєєв Юрій Миколайович,
ректор Київського славістичного університету
доктор історичних наук, професор
Парінов Михайло Павлович,
завідувач кафедри історії і політології Донбаської
державної академії будівництва та архітектури
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса
Шевченка (кафедра новітньої історії України)
Захист відбудеться 22.06. 2006 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 при Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус ДонНУ, ауд. 32).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 19.05. 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. 90-ті роки ХХ ст. становлять якісно новий період в історії українського суспільства і держави, бо саме в цей час Україна вийшла на самостійний шлях свого розвитку. Суспільно-політичні та соціально-економічні процеси, що відбувалися у нашій країні в останнє десятиріччя ХХ ст., були пов’язані з початковим процесом входження України у світове співтовариство, із встановленням пріоритету загальнолюдських цінностей світової цивілізації. У зв’язку з цим гостро постала проблема підготовки власних висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати складні завдання і визначати орієнтири розвитку тієї чи іншої галузі освіти і науки. Серед головних завдань важливе місце завжди посідала і підготовка нового покоління фахівців-істориків. Виключна роль у даній справі належала і належить вищим навчальним закладам (надалі – ВНЗ), їх факультетам і філіям, де здійснюється підготовка фахівців історичного профілю.
Зі змінами у суспільстві посилювалися вимоги до професійного рівня фахівця історичного профілю. Різним освітнім ланкам, від загальноосвітньої школи до підготовки кадрів вищого рівня, українській історичній науці, відповідним музеям, архівам та іншим установам потребувалися висококваліфіковані фахівці-історики якісно нового рівня. Така вимога є актуальною і в наш час.
Щоб виявити і зрозуміти закономірності у діяльності ВНЗ України з підготовки істориків, стан цього процесу на сучасному етапі та головні напрямки подальшого його вдосконалення, важливо дослідити, проаналізувати і узагальнити досвід функціонування і розвитку системи підготовки істориків у різні історичні періоди, у тому числі перше десятиріччя незалежності України (1991-2000 рр.)
Отже, актуальність проведеного дослідження обумовлена низкою наступних чинників.
По-перше, до сьогодення більшість наукових публікацій з досліджуваної теми, на жаль, стосуються лише окремих аспектів підготовки фахівців історичного профілю і не відтворюють цілісного уявлення про розвиток цього процесу у 90-ті рр. ХХ ст. Існує об’єктивна необхідність створення узагальнюючої праці, у якій вказаний процес було б розглянуто у сукупності його складових елементів – нормативно-правової, матеріально-технічної і науково-інформаційної баз, особливостей навчально-виховного процесу та їх вдосконалення, стану забезпечення історичних підрозділів ВНЗ висококваліфікованими науково-педагогічними кадрами тощо.
По-друге, в умовах утвердження України як самостійної держави, відродження культури та історії українського народу, гуманізації та гуманітаризації освіти існуючий рівень компетентності та професіоналізму істориків не завжди відповідав потребам суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ІСТОРИЧНОГО ПРОФІЛЮ У 90-ті РОКИ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок