Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ НАГРІВУ КІЛЬЦЕВИХ ДИСКІВ З МЕТОЮ СТВОРЕННЯ ПОЛЯ ПЕРЕМІЩЕНЬ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З’ЄДНАНЬ З НАТЯГОМ

ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ НАГРІВУ КІЛЬЦЕВИХ ДИСКІВ З МЕТОЮ СТВОРЕННЯ ПОЛЯ ПЕРЕМІЩЕНЬ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З’ЄДНАНЬ З НАТЯГОМ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ НАГРІВУ КІЛЬЦЕВИХ ДИСКІВ З МЕТОЮ СТВОРЕННЯ ПОЛЯ ПЕРЕМІЩЕНЬ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З’ЄДНАНЬ З НАТЯГОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя
ГАЩИН
Надія Богданівна
УДК 539.3
ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ НАГРІВУ
КІЛЬЦЕВИХ ДИСКІВ З МЕТОЮ СТВОРЕННЯ ПОЛЯ ПЕРЕМІЩЕНЬ
ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З’ЄДНАНЬ З НАТЯГОМ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор ШАБЛІЙ Олег Миколайович, Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, ректор, м. Тернопіль.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор БОЖИДАРНИК Віктор Володимирович, Луцький державний технічний університет, ректор, м. Луцьк;
доктор фізико-математичних наук КРИВЕНЬ Василь Андрійович, Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, завідувач кафедри математичних методів в інженерії.
Провідна установа Одеський національний політехнічний університет, кафедра динаміки, міцності машин і опору матеріалів.
Захист відбудеться 18 грудня 2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.01 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розісланий 15 листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат фізико-
математичних наук Шелестовський Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нерухомі з’єднання з натягом широко використовуються в машинах, механізмах і вузлах для передачі значних осьових зусиль, крутних моментів або навантажень від їх сумісної дії. При конструюванні приладів і обладнання в машинобудуванні, приладобудуванні, енергетиці, будівництві, транспорті часто застосовується технологічний процес створення вказаних з’єднань способом термічної посадки з натягом, наприклад для складання опорних підшипників, корпусів із вставними втулками, зубчастих коліс на валах редукторів, з’єднувальних муфт, вставних кілець на валах електропоїздів, колісних пар рухомого складу тощо. Такий метод, порівняно із поздовжньо-пресовою посадкою, забезпечує більш високоякісне з’єднання із збереженням високої міцності та надійності, особливо при великих натягах.
Значний внесок в розвиток теоретичних і експериментальних методів термічної посадки з натягом зроблено в працях Андреєва А.Г., Арпентьєва Б.М., Беляєва Н.С., Берникера Е.І., Бобровнікова Г.А., Гречищева Є.С., Зенкіна А.С., Ільяшенка А.А., Куцина А.Н., Новікова Н.П., Ноткіна В.С., Романова С.В.,, Рохліна А.Г., Щепкіна А.В. В більшості випадків інтенсивність джерел, яка необхідна для здійснення посадки з натягом, вважалася сталою в часі, а оптимізувалося лише розміщення джерел по поверхні деталі.
У ряді публікацій Бурака Я.Й., Вігака В.М., Гачкевича О.Р., Зарецького В.І., Підстригача Я.С., Шаблія О.М. показано, що економії енергетичних затрат можна досягти, застосовуючи нагрівання за допомогою теплових джерел, потужність яких змінюється в часі за оптимальним законом, знайденим в результаті розв’язку задачі оптимізації.
Проте на даний час залишається недостатньо вивченим процес оптимального нагрівання дисків із врахуванням їх геометрії, фізико-механічних властивостей матеріалу та умов теплообміну на поверхнях. Існуючі дослідження не враховували можливості одночасного оптимального керування зміною потужності теплових джерел в часі та їх розміщенням по поверхні деталі.
Перспективним напрямком у цьому плані є вдосконалення технологічного процесу нагрівання з метою економії енергетичних ресурсів завдяки оптимальному їх використанню, що має першорядне значення і дасть можливість зменшити собівартість зібраної машини чи механізму.
Tому математичне моделювання оптимальних режимів нагріву з метою посадки кільцевих дисків при мінімальних енергозатратах та розробка на цій основі енергоощадної технології створення з’єднань із заданим натягом є актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ НАГРІВУ КІЛЬЦЕВИХ ДИСКІВ З МЕТОЮ СТВОРЕННЯ ПОЛЯ ПЕРЕМІЩЕНЬ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З’ЄДНАНЬ З НАТЯГОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок