Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (1919–1939 рр.)

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (1919–1939 рр.)

Назва:
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (1919–1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ПЕТРИШИН Роман Андрійович
УДК 06.06:37.15–054.72(477):(4-15)(4-191.2) “1919-1939”
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ
(1919–1939 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Наукові керівники:
доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Ступарик Богдан Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
кандидат педагогічних наук, доцент Соя Микола Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
декан факультету фізичного виховання і спорту
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, доцент Матвієнко Ольга Василівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент Герцюк Дмитро Дмитрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України, м. Чернігів
Захист відбудеться “22” травня 2007 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “21” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. Р. Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Через історичні обставини впродовж ХХ сторіччя частина української етнічної спільноти та її нащадків стали громадянами інших країн. Найбільший ареал розселення українців у світі зумовлений міграційними процесами всередині великих держав.
Зі здобуттям Україною незалежності та руйнуванням ідеологічних стереотипів зріс інтерес науковців до української еміграції. Зарубіжна гілка українського етносу, особливо західна, ще донедавна була невідомою для багатьох дослідників. Україна хоче більше знати про закордонні етнічні розгалуження, про тих понад 16 (за деякими оцінками – 23–25) мільйонів розкиданих долею українських емігрантів та їхніх нащадків, які зуміли в умовах багатоетнічного оточення зберегти рідну мову, народно-звичаєві, культурні, мистецькі, побутові традиції, зрештою, свою національну самобутність та емоційну єдність з історичною батьківщиною. Отож на реалізацію положень Конституції України (ст. 12), законів і міжнародних угод про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, що мешкають у різних державах світу, спрямовано Національну концепцію співпраці із зарубіжними українцями (2006 р.).
Актуальність і практична значущість окресленої проблеми у сучасних умовах дедалі зростає й загострюється під впливом низки чинників. Ідеться насамперед про те, що наприкінці ХХ – на початку ХХІ сторіччя у європейських країнах перебувають сотні тисяч представників української інтелігенції, заробітчан, які втрачають зв’язки з рідною землею. Такі соціальні явища підвищують науковий і практичний інтерес до досвіду, який нагромаджено за міжвоєнну добу ХХ сторіччя, а також ініціюють налагодження культурно-освітнього і наукового життя українців в умовах чужих держав. Вочевидь, що певні форми цієї діяльності української еміграції можуть бути використані в сучасних умовах задля зміцнення українського генофонду, духовно-культурної єдності українства.
У вітчизняній і зарубіжній науковій літературі є праці (В. Потульницький, І. Срібняк, В. Трощинський та ін.), в яких розкрито окремі аспекти діяльності української еміграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (1919–1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок