Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> творчість ясміни тешанович у контексті жіночого письма

творчість ясміни тешанович у контексті жіночого письма

Назва:
творчість ясміни тешанович у контексті жіночого письма
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,54 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
львівський національний університет імені івана франка
стельмах христина миколаївна
УДК 821.16-3.02”19”
 
творчість ясміни тешанович у контексті
жіночого письма
10.01.03 - література слов’янських народів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів–2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент
Татаренко Алла Леонідівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри слов’янської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Булаховська Юлія Леонідівна,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник-консультант
кандидат філологічних наук, доцент
Лучук Іван Володимирович,
Український Католицький Університет,
доцент кафедри класичних мов
Провідна установа: Київський національний університет імені Тара-са Шевченка,
кафедра слов’янської філології
Захист відбудеться “11” червня 2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “11” травня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук Івашків В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнє десятиріччя двадцятого століття і початок нового тисячоліття позначені у Сербії бурхливим розвитком жіночої літератури. Якщо в попередні періоди йшлося здебільшого про творчість окремих письменниць, які привернули увагу критиків, то тепер можна говорити про справжній розквіт жіночого сегмента сербської літератури. Поруч з іменами визнаних майстрів прози С.Велмар-Янкович, В.Огнєнович починають з`являтися нові жіночі імена. Визнання критики здобувають твори М.Мічич Димовської, Л.Арсич, Г.Чир’янич, М.Новакович, М.Йованович, Л.Йокич Каспар, які посідають вже традиційно високі місця у рейтингах, здобувають престижні літературні премії. Поряд з творчістю жінок-письменниць, які в своїй творчості більшою чи меншою мірою наголошують на своїй ґендерній своєрідності (або не наголошують взагалі), дедалі більшу увагу дослідників починає привертати літературна практика, означувана як жіноче письмо. Його виникнення пов`язується з феміністичним рухом, а поетика веде свій родовід від постмодерних філософських теорій Ю.Кристевої, Ж.Дериди, Ж.Лякана, Л.Ірігерей та Г.Сіксу. Найяскравішою представницею феміністичного дискур-су в Сербії є Ясміна Тешанович, творчість якої дозволяє зробити висновки щодо особливостей жіночого письма у сербській літературі.
Актуальність теми дослідження продиктована потребою висвітлення місця і ролі жіночого письма як релевантного сегмента сучасної літературної картини, осмислення його своєрідності по відношенню до корпусу “чоловічих” текстів, дослідження його зв`язків з філософськими та літературними теоріями, у тому числі феміністичними. Оскільки йдеться про мистецьке явище, тісно пов`язане з ідеями політичного руху за визволення і рівноправність жінок, розвідки про жіноче письмо дуже часто мають ідеологічне забарвлення, що надає додаткової актуальності завданню наукового, літературознавчого дослідження творчості представниць цього дискурсу. В українському і сербському літературознавстві поки що відчувається брак праць, присвячених багатоаспектному аналізу літературній діяльності авторів жіночого письма, особливо найсучасніших. Літературно-критичні статті не можуть, і, зрештою, не мають завдання розглянути творчість письменниць цього напряму у ширшому літературно-філософському контексті, висвітлити основні компо-ненти поетики, характерні для феміністичного дискурсу. Досвід сербської літератури, у якій жіноча література є вельми розвиненою, може послужити для типологічного аналізу споріднених явищ в інших літературах, а творчість Ясміни Тешанович, яка вперше стає предметом вивчення українського славістичного літературознавства, є його знаковим текстовим втіленням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: творчість ясміни тешанович у контексті жіночого письма

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок