Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості правового регулюванняпраці жінок, які поєднують роботуз материнством, та його подальше вдосконалення

Особливості правового регулюванняпраці жінок, які поєднують роботуз материнством, та його подальше вдосконалення

Назва:
Особливості правового регулюванняпраці жінок, які поєднують роботуз материнством, та його подальше вдосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Вєтухова Ірина Анатоліївна
УДК 349.2
Особливості правового регулювання
праці жінок, які поєднують роботу
з материнством, та його подальше вдосконалення
Спеціальність 12.00.05 — трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Гончарова
Галина Степанівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри трудового права
Офіційні опоненти:–
доктор юридичних наук, професор Ротань Володимир Гаврилович, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, професор кафедри господарчого права–
кандидат юридичних наук, доцент Пилипенко Пилип Данилович, Львівський національний універститет імені Івана Франка, завідувач кафедри трудового, аграрного та екологічного права
Провідна установа — Національний Університет внутрішніх справ, кафедра трудового, екологічного та аграрного права, Міністерство внутрішніх справ України, м. Харків
Захист відбудеться “_9_” червня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 8 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жигалкін П. І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Правовому регулюванню праці жінок завжди надавалось велике значення, оскільки українська економіка потребує широкого використанння жіночої праці, яка сьогодні характеризується високим професійним рівнем. Незважаючи на наявні спеціальні правові гарантії, що забезпечують жінкам можливість поєднувати працю з материнством, працюючі матері, як і раніш, зазнають значних труднощів при реалізації своїх можливостей у сфері праці.
В умовах ринкових механізмів ця проблема загострилася. Оскільки підприємницька діяльність не допускає безприбуткової діяльності, підприємці не проявляють зацікавленості у прийнятті на роботу жінок, які змушені перебувати в тривалих відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, доглядом за дітьми.
В Указі Президента України від 3 серпня 1999 р., яким схвалено “Основні напрями розвитку трудового потенціалу в Україні на період до 2010 року”, передбачено не тільки необхідність розробки правових норм щодо регулювання соціально-трудових відносин в ринкових умовах, а й приведення законодавства з цього питання у відповідність з нормами міжнародного права.
Національні інтереси України потребують і адаптації свого законодавства відповідно до стандартів Європейського Союзу, про що відмічається у Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу, затвердженої Указом Президента України від 11 червня 1998 р.
Правовому регулюванню праці жінок приділяли увагу такі фахівці в галузі трудового права, як О.А.Абрамова, М.І.Данченко, В.Л.Більшай, Г.В.Мерцалова, Є.О.Монастирський, В.Ф.Медведкіна, Л.А.Ніколаєва, М.А.Покровська, Е.А.Правдіна, О.Г.Павшукова, В.М.Толкунова, Н.Н.Шептуліна та ін.
Особливостям правового регулювання праці жінок були присвячені кандидатські дисертації російських фахівців З.Садикова (1969 р.), Е.А.Прав-діної (1970 р.), М.А.Покровської (1970 р.), Л.Н.Юшиної (1974 р.), Е.Г.Кожахметової (1982 р.), Г.В.Мерцалової (1991 р.).
Актуальність цього дисертаційного дослідження на сучасному етапі обумовлена декількома обставинами.
По-перше, за період існування України як незалежної держави в ній не проводилося комплексного дослідження питань правового регулювання праці жінок з урахуванням функції материнства, хоча безробіття та інші негативні наслідки ринкової економіки торкнулися перш за все цієї категорії жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Особливості правового регулюванняпраці жінок, які поєднують роботуз материнством, та його подальше вдосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок