Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛОГ СЛОВА І МУЗИКИ У СПІВТВОРЧОСТІ ІВАНА КАРА БИЦЯ ТА БОРИСА ОЛІЙНИКА

ДІАЛОГ СЛОВА І МУЗИКИ У СПІВТВОРЧОСТІ ІВАНА КАРА БИЦЯ ТА БОРИСА ОЛІЙНИКА

Назва:
ДІАЛОГ СЛОВА І МУЗИКИ У СПІВТВОРЧОСТІ ІВАНА КАРА БИЦЯ ТА БОРИСА ОЛІЙНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського
Галузевська Олена Миколаївна
УДК 78.03(477):80
ДІАЛОГ СЛОВА І МУЗИКИ У СПІВТВОРЧОСТІ
ІВАНА КАРА БИЦЯ ТА БОРИСА ОЛІЙНИКА
Спеціальність 17.00.03. – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ, 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української музики Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: Копиця Маріанна Давидівна,
кандидат мистецтвознавства, доцент
Національна музична академія України
імені П. І. Чайковського.

Офіційні опоненти: МУХА Антон Іванович
доктор мистецтвознавства, професор
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України,
провідний науковий спеціаліст;
МУРЗІНА Олена Іванівна
кандидат мистецтвознавства
Національна музична академія України
імені П. І. Чайковського
Провідна установа: Одеська Державна музична академія
ім.А.В.Нежданової
Захист відбудеться _26 травня____ _________ 2006 року о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.227.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України.
Автореферат розісланий 26 квітня_____ ________ 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О. І. Овчаренко
Актуальність теми дослідження. Діалогічність як предмет вивчення здавна привертала увагу філософів і мистецтвознавців. “Зустріч двох свідомостей” (Л. Баткін) у процесі перекладу – створенні музичної версії літературного твору – може відбуватися на відстані часу і простору або в живому спілкуванні, що стимулює креативність обох сторін. Процес і результат співтворчості являють собою взаємопов’язані елементи, вивчення яких дозволяє виявити закономірності, типові для вокальної творчості.
Серед найяскравіших творчих постатей української культури другої половини ХХ століття виділяються дві особистості, які були поєднані не тільки в історико-етнічному плані, але й постійно контактували протягом майже трьох десятиліть. Це – поет-“шістдесятник” Б. Олійник і композитор-“сімдесятник” І. Карабиць. Виявами їхньої співтворчості стали окремі пісні, вокальні цикли, ораторія “Заклинання вогню” і значна частина балету-ораторії “Київські фрески”. Олійника і Карабиця поєднувало спільне відчуття нероздільного зв’язку громадського і ліричного змісту, етичний пріоритет – образ Матері як ідеал духовності, кордоцентризм Батьківщини. Про обох митців існує значна кількість досліджень, але досі не було спроби розкрити діалогічну сутність їхньої співтворчості, що стала одним із осередків формування високої духовної аури в системі культурних цінностей нації.
Психокультура двох монадних особистостей у їх поєднанні на мистецькому просторі у складну і суперечливу епоху 70–80_х років спонукає до прискіпливого вивчення внутрішніх важелів, що спричинили виникнення синонімічної емпатії. Сократівський принцип діалогування, згідно з яким мудрість скоріше треба не висловлювати самому, а вилучати з іншої людини, діяв між Карабицем та Олійником не тільки в розмовах, але й у творчих вчинках. Відродження національної ідеї як одне із головних завдань українського мистецтва неможливе без глибокого аналізу духовних імперативів митців такого рівня. Вибір теми роботи обумовлений загостренням конфліктності в сучасному світі, протистояти якій має поширення інформації про засоби консолідації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАЛОГ СЛОВА І МУЗИКИ У СПІВТВОРЧОСТІ ІВАНА КАРА БИЦЯ ТА БОРИСА ОЛІЙНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок