Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ЗАКАРПАТТЯ: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ (друга половина 40-х – 80 роки ХХ століття)

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ЗАКАРПАТТЯ: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ (друга половина 40-х – 80 роки ХХ століття)

Назва:
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ЗАКАРПАТТЯ: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ (друга половина 40-х – 80 роки ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ім. І. КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
Жулканич Неля Михайлівна
УДК 63(477.87) +338.43(477.87)(043.3)
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ЗАКАРПАТТЯ:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
(друга половина 40-х – 80 роки ХХ століття)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України та у відділі новітньої історії Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України
Науковий керівник – Задорожний Володимир Євгенович, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Ужгородського національного університету
Офіційні опоненти: Плисюк Василь Пилипович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства Львівського державного аграрного університету
Сеньків Михайло Васильович, кандидат історичних наук, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 11 травня 2004 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.222.01 в Інституті українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України (м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту українознавства
ім. Івана Крип’якевича НАН України за адресою : 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 8 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук ПАТЕР І.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Селянська, загалом аграрна проблема, завжди була актуальною і важливою для науковців, громадсько-політичних та державних діячів, для всього суспільства. За радянських часів селянське питання було вузловим у політиці комуністичної партії. Його розв’язання підпорядковувалось, з одного боку утвердженню соціалістичних виробничих відносин на селі та ліквідації дрібнотоварного виробника і власника, а з іншого – забезпеченню населення країни, насамперед міського, продуктами харчування. Крім того, колгоспне село повинно було стати покупцем продукції важкої промисловості, головним чином сільськогосподарської техніки, та перетворитися в резерв дешевої робочої сили для всього народного господарства.
Започаткований у 20-30 роках керівництвом Радянського Союзу експеримент щодо реформування села у 40-х і наступних роках був продовжений і у возз’єднаних з Україною західних її землях. Наслідки цього експерименту загальновідомі. У результаті примусової колективізації селянин був позбавлений власності, а отже і мотивації підвищення продуктивності праці, що врешті решт перетворило сільськогосподарське виробництво у непродуктивну галузь, а Радянський Союз, зокрема Україну, з житниці Європи у покупця заокеанського зерна, загалом продуктів харчування.
Деформаційні процеси у сільському господарстві особливо негативно позначилися у західних областях України, зокрема у карпатському регіоні, де завжди була нестача орної землі, спостерігалось аграрне перенаселення. Саме ці обставини зумовлюють наукову та практичну значимість глибокого дослідження соціально-економічних процесів у закарпатському селі за понад п’ятдесятирічний період утвердження колгоспної системи господарювання, негативні наслідки якої продовжують істотно впливати на подолання кризових явищ в аграрному секторі.
Дисертація є складовою частиною наукової роботи кафедри історії України УжНУ "Історія та історіографія західноукраїнських земель" та науково-дослідного інституту карпатознавства УжНУ.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють весь період радянської влади на Закарпатті і дають можливість простежити всі етапи реформування села та функціонування колгоспної системи, а також її вплив на соціальну сферу життя сільського населення, його побутові умови та культурно-освітні зміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ЗАКАРПАТТЯ: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ (друга половина 40-х – 80 роки ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок