Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРОПЕЙСЬКА МОДЕЛЬ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЮСТИЦІЇ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

ЄВРОПЕЙСЬКА МОДЕЛЬ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЮСТИЦІЇ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА МОДЕЛЬ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЮСТИЦІЇ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 340.1; 321.01.
АЛЄКСЄЄНКО Ігор Григорович
ЄВРОПЕЙСЬКА МОДЕЛЬ
КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЮСТИЦІЇ:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий керівник –
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
БОБРОВНИК Світлана Василівна,
провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
КОЗЮБРА Микола Іванович,
суддя Конституційного Суду України
кандидат юридичних наук, доцент
ГУСАРЄВ Станіслав Дмитрович,
начальник кафедри теорії держави і права Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ)
Провідна установа –
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, кафедра теорії держави і права (м. Харків)
Захист відбудеться 6 липня 2001 р. о 16 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 6 червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. УСЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Нинішній етап реформування політичної та правової систем України пов’язується з необхідністю утвердження демократичних інститутів, які гарантували б розвиток держави як соціальної, демократичної та правової. Засобом забезпечення реальності демократичних перетворень і є досліджуваний у роботі інститут конституційної юстиції як гарантії діяльності всіх суб’єктів суспільних відносин у межах права та у відповідності до Конституції держави.
Необхідно зазначити, що теорія конституційної юстиції в сучасній науці знаходиться на етапі становлення. Не дивлячись на наявність певних спроб представників галузевих юридичних наук проаналізувати деякі питання функціонування цього політико-правового явища, необхідно констатувати той факт, що основні проблеми діяльності органів конституційної юстиції України були вивчені лише фрагментарно. В основному ці проблеми досліджені в працях суддів Конституційного Суду України.
Разом з тим, варто підкреслити, що як національна юридична наука, так і практика конституційного контролю України не існує ізольовано від діяльності інших держав світу. Саме тому надзвичайно важливим є дослідження різноманітних аспектів діяльності конституційної юстиції європейських держав з метою визначення їх позитивного досвіду та можливості його поширення на процес розвитку та вдосконалення органів конституційного контролю нашої держави. Таким чином, значущість теми дисертації зумовлена як необхідністю порівняльного вивчення різноманітних аспектів діяльності органів конституційної юстиції європейських країн, так і потребою визначення найбільш оптимальних шляхів підвищення ролі органів конституційного контролю в механізмі держави та в системі гарантій прав людини.
Актуальність відповідних досліджень для національної науки і практики помітно зросла у зв’язку з прийняттям в Україні Конституції 1996 р., яка передбачила введення в нашій країні конституційного правосуддя. Становлення відносно нового правового інституту, який не має поки що сталих традицій та політичних засобів підтримки, супроводжується відповідними труднощами. Отже, зазначену проблему варто вирішувати з урахуванням використання досвіду здійснення конституційного правосуддя в зарубіжних країнах. Такий підхід до справи, як свідчить практика, сприятиме подальшому конституційно-правовому розвитку української державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА МОДЕЛЬ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЮСТИЦІЇ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок