Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономiрностi формування електронних транспортних властивос-тей твердих розчинiв на основi потрiйних сполук європiю та ітербію

Закономiрностi формування електронних транспортних властивос-тей твердих розчинiв на основi потрiйних сполук європiю та ітербію

Назва:
Закономiрностi формування електронних транспортних властивос-тей твердих розчинiв на основi потрiйних сполук європiю та ітербію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
К У Ж Е Л Ь
Богдан Степанович
УДК 546.65’7’271’281
Закономiрностi формування електронних транспортних властивос-тей твердих розчинiв на основi потрiйних сполук європiю та ітербію
01.04.13 - фiзика металiв
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Львiв -2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті прикладної фізики Львiвського національного унiверситету iмені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керiвник
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Щерба Іван Дмитрович, Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри фізики металів.
Офiцiйні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Венгренович Роман Дмитрович, Чернівецький державний унiверситет iм. Ю. Федьковича, завідувач кафедри загальної фізики.
доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврух Маркіян Васильович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри астрофізики.
Провiдна установа:
Інститут металофізики імені Г.В.Курдюмова, відділ спектроскопії твердого тіла, НАН України, м. Київ.
Захист вiдбудеться "4" жовтня 2000 р. о 15.30 год.
на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 35.051.09 при Львiвському національному унiверситетi iмені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 50, ауд.№ 1.
З дисертацiєю можна ознайомитися в науковій бiблiотецi Львiвського національного унiверситету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова,5)
Автореферат розiсланий 22 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Д 35.051.09
доктор фізико-математичних наук,
професор ____________ Л.Ф.БЛАЖИЄВСЬКИЙ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізика сильнокорельованих електронних систем (СЕС), таких як системи з проміжною валентністю (ПВ), Кондо-системи (КС), концентровані Кондо-системи (ККС), важко-ферміонні системи (ВФ), з надпровідністю по важким ферміонам, іонів рідкісноземельних елементів (РЗЕ) європію, ітербію, церію вже протягом тривалого часу відноситься до найбільш цікавого напрямку сучасної фізики. В той же час, рівень знань відносно вказаних РЗЕ різний. В порівнянні з церієм, ітербій, а ще більшою мірою європій, досліджені менш системно. Це стримує побудову як єдиного підходу до опису поведінки електронів з різним ступенем локалізації в кристалах так і з’ясування спектру можливого прикладного використання інтерметалічних сполук на основі цих металів.
Серед складних кристалів, які успішно використовуються при дослідженні закономірностей формування станів ПВ чи КС, однією з найбільш ефективних груп є тернарні сполуки, які утворюються в системах рідкісноземельний метал (R) – перехідний метал (M) – кремній, германій (X). Зокрема відомий ізоструктурний ряд сполук RM2X2 з кристалічною структурою типу CeGa2Al2 (ThCr2Si2). Власне в сполуці даного типу EuCu2Si2, вперше для європію, спостерігався стан проміжної валентності.
Використання сполук типу RM2X2 , які містять різні M i X-елементи, дає можливість провести дослідження впливу заміщення компонентів на електронні транспортні і магнітні властивості сполук РЗЕ (в тому числі Eu та Yb) а, отже, і на особливості електронних 4f- станів і параметрів електронної структури кристалів в околі рівня Фермі.
Незважаючи на широке вивчення сильнокорельованих електронних систем відсутні систематичні їх дослідження на класі сполук одного типу і в основу яких закладено порівняння параметрів кристалічної структури, температурних залежностей кінетичних та магнітних властивостей з електронним станом цих матеріалів.
Подальше накопичення експериментального матеріалу є важливим для більш глибокого розуміння фізики сильнокорельованих електронних систем взагалі і систем з Eu i Yb зокрема. Актуальним завданням є також з’ясування кореляційного зв’язку між параметрами електронної структури і властивостями кристалу.
Розвитку цього напрямку присвячені дослідження закономірностей формування електронних транспортних властивостей твердих розчинів на основі потрійних сполук європію та ітербію .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Закономiрностi формування електронних транспортних властивос-тей твердих розчинiв на основi потрiйних сполук європiю та ітербію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок