Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБУДЖЕННЯ ЕКСИМЕРНИХ МОЛЕКУЛ МОНОБРОМІДУ ТА МОНОХЛОРИДУ РТУТІ В РОБОЧИХ СУМІШАХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ

ЗБУДЖЕННЯ ЕКСИМЕРНИХ МОЛЕКУЛ МОНОБРОМІДУ ТА МОНОХЛОРИДУ РТУТІ В РОБОЧИХ СУМІШАХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
ЗБУДЖЕННЯ ЕКСИМЕРНИХ МОЛЕКУЛ МОНОБРОМІДУ ТА МОНОХЛОРИДУ РТУТІ В РОБОЧИХ СУМІШАХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гуйван Микола Миколайович
УДК 533.92:621.384.52
ЗБУДЖЕННЯ ЕКСИМЕРНИХ МОЛЕКУЛ
МОНОБРОМІДУ ТА МОНОХЛОРИДУ РТУТІ
В РОБОЧИХ СУМІШАХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ
01.04.04 - фізична електроніка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор Шимон Людвик Людвикович
Ужгородський національний університет, завідувач кафедри квантової електроніки
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, с.н.с.
Кельман Володимир Андрійович
Інститут електронної фізики НАН України,
завідувач відділу квантової електроніки
кандидат фізико-математичних наук
Ізмайлов Ігор Олександрович
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
с.н.с. відділу теоретичної фізики
Провідна установа: | Інститут фізики НАН України, відділ газової електроніки, м.Київ.
Захист відбудеться 19 вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 при Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд.181.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий 12 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.ф.-м.н., професор        Блецкан Д.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для багатьох застосувань в біотехнології, медицині, екології, фотобіології достатньо мати некогерентне, потужне джерело з порівняно великою площею випромінювання. Останнім часом з такою метою використовують газорозрядні випромінювачі, що працюють на електронно-коливних переходах ексимерних молекул (ексилампи). У видимому діапазоні випромінювання досить перспективним є використання молекул моноброміду та монохлориду ртуті (HgBr* та HgCl*), які утворюються внаслідок дисоціативного збудження диброміду та дихлориду ртуті електронами в газорозрядній плазмі. Теоретичні розрахунки виявили, що ефективність збудження моногалогенідів ртуті в суміші “дигалогенід ртуті-інертний газ” може досягати 20%. Однак існують труднощі, що не дозволяють отримати вказане значення ефективності, серед яких: втрати потужності зовнішнього джерела на створення необхідного парціального тиску парів дигалогенідів ртуті, невизначеність у можливостях застосування різних типів розряду для створення плазми та більш ефективного компонентного складу робочих сумішей по інтенсивності випромінювання ексимерних молекул. Їх подолання можливе шляхом оптимізації збудження моноброміду та монохлориду ртуті в умовах плазми високочастотного розряду на багатокомпонентних сумішах парів дигалогенідів ртуті з інертними та іншими газами.
Актуальність даної роботи зумовлена необхідністю підвищення ефективності збудження ексимерних молекул моноброміду та монохлориду ртуті в газорозрядній плазмі і з'ясування можливостей збільшення потужності випромінювання та тривалості роботи ексимерних газорозрядних джерел видимого діапазону випромінювання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі квантової електроніки фізичного факультету Ужгородського національного університету. Дослідження вибраного пошукачем напрямку входили у зміст виконання держбюджетної теми 1997-1999 років "Застосування газорозрядної плазми на суміші галогенідів ртуті з інертними газами для активного середовища потужного імпульсно-періодичного лазера видимого діапазону" (номер держреєстрації 0198U003128), що виконувалася по постанові Міністерства освіти України.
Мета роботи: оптимізувати збудження ексимерних молекул моноброміду та монохлориду ртуті в газорозрядній плазмі на робочих сумішах ексимерних джерел випромінювання з метою підвищення їх потужності випромінювання та тривалості роботи.
Об’єкт дослідження – збудження ексимерних молекул HgBr та HgCl в низькотемпературній плазмі на робочих сумішах газорозрядних джерел випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗБУДЖЕННЯ ЕКСИМЕРНИХ МОЛЕКУЛ МОНОБРОМІДУ ТА МОНОХЛОРИДУ РТУТІ В РОБОЧИХ СУМІШАХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок