Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІД АНТИКОНКУРЕНТНИХ ДІЙ В ЕКОНОМІЧНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІД АНТИКОНКУРЕНТНИХ ДІЙ В ЕКОНОМІЧНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ

Назва:
ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІД АНТИКОНКУРЕНТНИХ ДІЙ В ЕКОНОМІЧНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КАШТАНОВ Олександр Сергійович
УДК 346.5.009.12 : 338.24
ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІД АНТИКОНКУРЕНТНИХ ДІЙ
В ЕКОНОМІЧНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ
Спеціальність: 12.00.04 - Господарське право;
господарсько-процесуальне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підприємницького та комерційного права Одеської національної юридичної академії МОН України (м. Одеса).
Науковий керівник - | доктор юридичних наук, професор
Саніахметова Ніна Олексіївна,
Одеська національна юридична академія МОН України,
завідуюча кафедрою підприємницького
та комерційного права (м. Одеса)
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович,
Донецький університет економіки та права,
професор кафедри державно-правових дисциплін (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук, доцент
Янкова Олена Степанівна,
Донецький національний університет МОН України,
завідуюча кафедрою цивільного права та процесу (м. Донецьк)
Захист відбудеться “ 22 ” вересня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 22 ” серпня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення в Україні ринкових економічних відносин зумовлює необхідність реформування як господарського законодавства в цілому, так і окремих його складових, зокрема законодавства про захист економічної конкуренції, яке в сучасних умовах має бути одним з найголовніших механізмів забезпечення успіху ринкової трансформації в економіці держави та реалізації цілей і завдань сучасної конкурентної політики.
Внаслідок поглиблення економічних перетворень і активізації інтеграційних процесів усе актуальнішими стають питання правового забезпечення розвитку конкурентних відносин, удосконалення правового захисту суб'єктів господарювання і споживачів від недобросовісної конкуренції, зловживання монопольним становищем на ринку, антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання та антиконкурентних дій органів державної влади і органів місцевого самоврядування ( див. ст. 5, 6, 10, 18, 25 та інші статті Господарського кодексу України).
Оскільки антиконкурентні дії у сфері економічної конкуренції є поширеними, захист від цих дій, що мають значні негативні наслідки для конкурентного середовища, є одним з найважливіших напрямів захисту конкуренції як функції держави, яку воно здійснює за допомогою різноманітних заходів впливу.
У зв'язку з розвитком господарської діяльності та посиленням конкуренції важливість захисту від антиконкурентних дій у сфері економічної конкуренції значно зростає. Законодавство про захист економічної конкуренції, спрямоване на підтримку та охорону конкурентних відносин на ринку, має пріоритетне значення у захисті від антиконкурентних дій.
Зараз, коли конкурентне законодавство в Україні сформувалося, особливо важливим є його розвиток і удосконалення у напрямку забезпечення ефективного правового захисту від дій у конкуренції, що порушують встановлені правила конкурентної поведінки.
Це й обумовлює актуальність дослідження правового захисту від антиконкурентних дій в економічній конкуренції.
Актуальність обраної теми дисертаційного дослідження також обумовлюється відсутністю монографічних досліджень з проблем правового захисту від антиконкурентних дій.
У літературі проблеми правового захисту від антиконкурентних дій в економічній конкуренції є мало дослідженими. Проблеми антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, антиконкурентних дій органів влади і управління та правових засобів захисту від них аналізувались окремими вченими-юристами лише як один із аспектів захисту економічної конкуренції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІД АНТИКОНКУРЕНТНИХ ДІЙ В ЕКОНОМІЧНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок