Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСЛІПОПРОТЕЇДЕМІЯ, ХbaI РЕСТРИКЦІЙНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ ТА СТРУКТУРА 3’-ГІПЕРВАРІАБЕЛЬНОЇ ОБЛАСТІ ГЕНА АПО В

ДИСЛІПОПРОТЕЇДЕМІЯ, ХbaI РЕСТРИКЦІЙНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ ТА СТРУКТУРА 3’-ГІПЕРВАРІАБЕЛЬНОЇ ОБЛАСТІ ГЕНА АПО В

Назва:
ДИСЛІПОПРОТЕЇДЕМІЯ, ХbaI РЕСТРИКЦІЙНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ ТА СТРУКТУРА 3’-ГІПЕРВАРІАБЕЛЬНОЇ ОБЛАСТІ ГЕНА АПО В
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАВЧЕНКО НІНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 616.153:577. 112. 856: 575. 113
ДИСЛІПОПРОТЕЇДЕМІЯ, ХbaI РЕСТРИКЦІЙНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ ТА СТРУКТУРА 3’-ГІПЕРВАРІАБЕЛЬНОЇ ОБЛАСТІ ГЕНА АПО В
03.00.15. - генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
 
ХАРКІВ- 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті терапії Академії медичних наук України
Науковий керівник - доктор медичних наук Целуйко Віра Йосипівна
Інститут терапії АМН України,
завідувач відділом генетики атеросклерозу.
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор
Ковальова Ольга Миколаївна, Харківський
державний медичний університет, завідувач
кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб №1
- кандидат біологічних наук Клімова Олена
Михайлівна, Харківський інститут загальної
та невідкладної хірургії, завідувач лабораторно-
діагностичним відділом

Провідна установа - Iнститут молекулярної біології і генетики НАН
України, місто Київ, відділ регуляторних
механізмів клітини
Захист відбудеться “ 22 “,березня 2000 р. о 1400 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.051.18 при Харківському національному університеті за адресою: 31007, м. Харків, майдан Свободи, 4, аудиторія 3-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету (31077, м.Харків, майдан Свободи,4)
Автореферат розісланий 17 лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. В. Некрасова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно даних епідеміологічних досліджень, розповсюдженність генетично зумовлених чинників ризику атеросклерозу (АС), ішемічної хвороби серця (ІХС) в різноманітних популяціях висока і коливається в межах від 42 до 67 % (Tao S.G., et al.,1993). При обстеженні сімей виникають труднощі в розмежуванні генетичних чинників і факторів довкілля, які зумовлені укладом життя і звичками. Поліморфні генетичні системи, біохімічно і патофізіологічно пов'язані з хворобою, служать “генетичним тлом”, що підвищує імовірність розвитку захворювання. Необхідність в ідентифікації мутації і з'ясування їхнього вкладу в дисліпопротеїдемію також зумовлені тим, що різноманітні генетичні порушення можуть мати схожі фенотипічні прояви. В популяційних дослідженнях отримані різні результати стосовно звязку між ХbаI рестрикційним поліморфізмом гена апоВ (екзон 26, кодон 2488), ліпідами та атеросклерозом (Talmud et al., 1989, Jasgues et al., 1994). Популяційні дослідження, спрямовані на виявлення розповсюдженності генотипів та характеру звязку між ХbаI рестрикційним поліморфізмом на Україні проведені вперше. Для окремих популяцій встановлена асоціація цього типу поліморфізма з підвищеним рівнем ліпідів в той час як для інших популяцій такого взаємозв'язку не встановлено. Причина полягає в наявності або відсутності нерівноваги по зчепленню зі значущою і на цей час невстановленою мутацією, яка безпосередньо впливає на метаболізм апоВ в складі ліпопротеїдів. На Україні були проведені окремі популяційні дослідження 3-VNTR (гіперваріабельна кількість тандемних повторень) гена апоВ з метою встановлення розповсюдженності окремих алелей та індекса гетерозиготності (Кравченко С. А. та інші, 1997). Зв’зок між структурою 3-гіперваріабельної ділянки гена апоВ і рівнем ліпідів не вивчався.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертацію виконано відповідно плану науково-дослідної роботи Інтитута терапії АМН України “Вивчення функціонального стану генів, що контролюють ліпідний обмін, в популяційних дослідженнях в осіб з дисліпопротеїдемією” (№ державної реєстрації 0195U009082)
Мета дослідження полягала в розробці генетичних маркерів атерогенних дисліпопротеїдемій на підставі вивчення Хbа1-рестрикційного поліморфізма і особливостей будови 3-гіперваріабельної ділянки гена апоВ. Досягнення поставленої мети передбачало рішення ряду задач:
1. Створити банк ДНК осіб з дисліпопротеїдемією і нормоліпідемією.
2. Підібрати праймери для проведення полімеразної ланцюгової реакції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИСЛІПОПРОТЕЇДЕМІЯ, ХbaI РЕСТРИКЦІЙНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ ТА СТРУКТУРА 3’-ГІПЕРВАРІАБЕЛЬНОЇ ОБЛАСТІ ГЕНА АПО В

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок