Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональна екологічна політика в умовах становлення ринкової економіки в україні (теорія, методи, практика)

Регіональна екологічна політика в умовах становлення ринкової економіки в україні (теорія, методи, практика)

Назва:
Регіональна екологічна політика в умовах становлення ринкової економіки в україні (теорія, методи, практика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,13 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Рада по вивченню продуктивних сил України
Кравців Василь Степанович
УДК 332.021:332.142.6:330.3(477)
Регіональна екологічна політика
в умовах становлення ринкової економіки в україні
(теорія, методи, практика)
Спеціальність: 08.00.06 – Економіка природокористування
та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Наукові консультанти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України;
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Данилишин Богдан Михайлович
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, голова.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Туниця Юрій Юрійович
Національний лісотехнічний університет України, ректор;
доктор економічних наук, професор
Мішенін Євген Васильович
Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки;
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Хлобистов Євген Володимирович
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу сталого розвитку та екологічної безпеки.
Захист відбудеться “3” грудня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .160.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 60.
Автореферат розіслано “3” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Я.В. Коваль
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток політичних та соціально-економічних процесів в Україні, становлення ринкових відносин, більш виразний прояв європейського вектора її зовнішньої політики, необхідність виконання вимог міжнародних актів, до яких приєдналась наша держава, ставлять на порядок денний питання активізації національної політики у сфері екологічної безпеки. Важливо і те, що в сучасних умовах якість довкілля відіграє все більш вагому роль як фактор забезпечення конкурентоспроможності економіки України на світовому ринку.
Специфіка сьогоднішньої ситуації полягає в тому, що накопичувані десятиліттями екологічні проблеми тепер треба вирішувати в зовсім інших політичних та економічних умовах. У зв’язку з цим надзвичайно актуальними є еколого-економічні дослідження трансформаційних процесів, наукове обґрунтування стратегії екологічної політики, розробка теоретико-методичних основ формування регіональних систем екологічної безпеки і т.д.
Значна екологічна диверсифікація території України, особливості соціально-економічних процесів у регіонах, які в історичному, природному, соціальному, економічному відношеннях є далеко неоднорідними, актуалізують проблему регіонально диференційованих підходів до управління екологічною безпекою. Сьогодні, коли стала очевидною низька результативність уніфікованих механізмів регулювання стану довкілля, виникла об’єктивна необхідність здійснення ефективної регіональної екологічної політики, що вимагає відповідного теоретичного аналізу, осмислення її суті та змісту, оцінки сучасного стану, наукового обґрунтування шляхів її вдосконалення та механізмів реалізації.
Слід зазначити, що за період незалежності в Україні зроблені певні кроки щодо законодавчого, економічного, інституціонального, наукового забезпе-чення екологічної політики. Створено законодавчу базу у сфері охорони довкілля та раціонального природокористування, сформовано систему органів державного управління екологічною безпекою, запроваджено економічний механізм регулювання стану довкілля та використання природних ресурсів, відпрацьовано схему фінансування природоохоронної діяльності, розши-рюється та поглиблюється міжнародне співробітництво у сфері охорони природи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Регіональна екологічна політика в умовах становлення ринкової економіки в україні (теорія, методи, практика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок