Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТІНФАРКТНИХ АНЕВРИЗМ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТІНФАРКТНИХ АНЕВРИЗМ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТІНФАРКТНИХ АНЕВРИЗМ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СЕРЦЕВО - СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ
ШЕВЧЕНКО Віктор Олександрович
 
УДК 616.127 – 005.8 – 06 - 089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТІНФАРКТНИХ АНЕВРИЗМ
ЛІВОГО ШЛУНОЧКА
14.01.04 – серцево – судинна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті хірургії та трансплантології АМН України (м.Київ)
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор Мішалов Володимир Григорович, завідувач кафедри госпітальної хірургії № 2 Національного медичного університету ім. акад. О.О.Богомольця
МОЗ України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук Мохнюк Юрій Миколаєвич, професор кафедри факультетської хірургії Національного медичного університету ім. акад. О.О.Богомольця МОЗ України.
доктор медичних наук, професор Гусак Володимир Корнійович, директор Інституту невідкладної та відновної хірургії АМН України (м.Донецьк).
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Запорізький державний медичний університет МОЗ України
Захист відбудеться “29” травня 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.555.01 при Інституті серцево- судинної хірургії АМН
України (03110), м.Київ, узвіз Протасів Яр, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту серцево- судинної хірургії АМН України, м.Київ, узвіз Протасів Яр, 11.
Автореферат розісланий “28” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Руденко А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. За останні 10 років в кардіохірургії досягнуті значні успіхи в лікуванні атеросклерозу (М.М.Амосов і співавт.,1988; Р.С.Акчурін і співавт.,1996; Г.В.Книшов і співавт., 2000; D. Tixier і співавт.,1995). Поряд з цим серцево–судинні захворювання і, насамперед, ішемічна хвороба серця (ІХС) є однією з основних причин смерті населення в економічно розвинених країнах (відповідно 22,8 і 18,1%). (А.С.Никоненко і співавт.1999; B.F. Waller і співавт., 1992). Постінфарктна аневризма лівого шлуночка (ПАЛШ) формується в середньому у 20% хворих, що перенесли трансмуральний інфаркт міокарда (ІМ). За даними патологоанатомічних досліджень її виявляють в популяції з частотою 0,2%, що в 4 рази більше, ніж клапанні пороки серця ревматичної этіологїї (А.Л.Сиркін,1991; M. Heras та співавт.,1992; B.F. Wallerта та співавт., 1992).
Госпітальна летальність при хірургічному лікуванні хворих з ПАЛШ значно вище аналогічного показника у пацієнтів з ІХС у цілому і становить (9,4 ± 5,2)% при операціях усунення ПАЛШ у поєданні з аорто-коронарним шунтуванням (АКШ) або без такого та (11±5,6)% – при усуненні аневризми в поєднанні з іншими операціями на серці (В.І.Урсуленко, 1999; A.J. Bogers та співавт.,1988; U. Tebbe, H. Kreuzer,1989). Показники госпітальної летальності мало залежать від особливостей хірургічної техніки. В той же час, розбіжність у поглядах щодо показань до хірургічного лікування цих хворих свідчить про те, що поліпшення результатів лікування залежить від удосконалення критеріїв відбору хворих для оперативного лікування. Важливе значення має вибір оптимального методу хірургічного втручання. У той же час, показання до диференційованого застосування тих чи інших методів операцій з приводу ПАЛШ не визначені.
Мета та задачі дослідження. Мета роботи - поліпшення безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування ПАЛШ шляхом удосконалення передопераційної оцінки функціонального стану лівого шлуночка (ЛШ) і методів виконання операції.
Для виконання поставленої мети потрібне розв’язання наступних задач:
1. Розробити метод визначення життєздатності асинергічних ділянок міокарда у хворих з ПАЛШ та оцінити його інформативність.
2. На основі оцінки показників центральної та внутрішньосерцевої гемодинаміки й життєздатності міокарда ЛШ оптимізувати методику хірургічного лікування хворих з ПАЛШ.
3. Розробити алгоритм оперативного лікування хворих з ПАЛШ, беручи до уваги фактори ризику, удосконалити методи й технічні засоби для виконання цих операцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТІНФАРКТНИХ АНЕВРИЗМ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок