Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНІ ЗАСОБИ ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПТОСФЕРИ РОМАНУ В.В. НАБОКОВА “ДАР”

МОВНІ ЗАСОБИ ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПТОСФЕРИ РОМАНУ В.В. НАБОКОВА “ДАР”

Назва:
МОВНІ ЗАСОБИ ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПТОСФЕРИ РОМАНУ В.В. НАБОКОВА “ДАР”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
Фадеєва Юлія Анатоліївна
УДК 811.161.1’42 Набоков
МОВНІ ЗАСОБИ ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПТОСФЕРИ
РОМАНУ В.В. НАБОКОВА “ДАР”
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України
 
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Стаканкова Тамара Петрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
декан факультету російської мови та
світової літератури;
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Пелепейченко Людмила Миколаївна,
Академія внутрішніх військ МВС України,
завідувач кафедри філології та перекладу,
м.Харків;
кандидат філологічних наук, доцент
Миронова Тетяна Анатоліївна,
Східноукраїнський національний університет імені В.І. Даля, декан факультету масових комунікацій,
м. Луганськ;

Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра російської мови, Міністерство
освіти і науки України, м.Донецьк.
Захист відбудеться “12” квітня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: вул. Артема, 29, ауд. 216, м. Харків, 61002.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В, м. Харків, 61168).
Автореферат розіслано “10” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Карпенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В.В.Набоков – один із найяскравіших представників російської літератури ХХ століття, двомовна спадщина якого останнім часом цікавить як вітчизняних, так і зарубіжних дослідників. Серед них – В.Є.Александров, Ю.Д.Апресян, Б.Бойд, О.Ю.Вороніна, О.О.Долинін, І.І.Ковтунова, Ю.І.Левін, М.М.Липовецький, Ю.М.Лотман, М.О.Люксембург, Г.Ф.Рахімкулова, Ж.Нива, Ю.Б.Орлицький, І.Паперно, А.Апель, Я.В.Погребна, В.Б.Поліщук Л.Н.Рягузова, Н.О.Фатєєва та інші. Однак на сучасному етапі лінгвістичних досліджень немає цілісного та всеохоплюючого опису ідіостилю В.В.Набокова, що дає нові можливості для всебічного й різноманітного вивчення його творів. Необхідність ґрунтовного аналізу останнього російськомовного роману “Дар” зумовлена тим, що саме цей твір утілює в собі основні риси ідіостилю письменника.
Дослідження мови творів художньої літератури протягом багатьох років привертає до себе увагу лінгвістів. Ґрунтується цей аспект філологічних досліджень на працях видатних учених: В.В.Виноградова, Г.Й.Винокура, В.М.Жирмунського, Б.О.Ларіна, Д.С.Лихачова, Ю.М.Лотмана, О.О.Потебні, Р.Й.Якобсона тощо. Характерною ознакою мови художньої літератури є те, що в ній відтворена частина естетичного, філософського знання людства. Для науковців художній твір – складне, багатогранне явище, вивчення якого дає можливість проникнути в глибини загальнолюдського знання. Таке розуміння витворів мистецтва зумовлене тенденцією сучасної науки: декілька останніх десятиліть головним об’єктом усебічних досліджень учених у різних галузях, таких як філософія, психологія, соціологія, культурологія, філологія, стає людина. Погляд учених сфокусовано на проблемі взаємодії людини і світу. Розвиток сучасної філологічної думки спрямовано на з’ясування критеріїв, завдяки яким можливо більш послідовно і глибоко стежити за діалогом усесвіту й людини, людини й культури та фіксувати результати їх взаємодії. Для розв’язання цих глобальних питань філології знадобилися нові методи дослідження, які спираються на інтеграційний, міждисциплінарний підхід, що сприяє дослідженню об’єкта з різних точок зору.
Актуальність цього дисертаційного дослідження зумовлена тим, що твори В.В.Набокова потребують ґрунтовного дослідження в різних ракурсах: вивчення особливостей концептосфери роману “Дар” дає підстави чіткіше схарактеризувати індивідуально-авторську картину світу письменника; загальною спрямованістю сучасних філологічних досліджень на вивчення тексту як цілісної системи; міждисциплінарним характером наукової розвідки, що частково стосується і проблем літературознавства, і культурології, а також інтересом філологів до проблеми функціонування мовних одиниць в аспекті взаємодії мови, людини й культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОВНІ ЗАСОБИ ВТІЛЕННЯ КОНЦЕПТОСФЕРИ РОМАНУ В.В. НАБОКОВА “ДАР”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок