Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВО ГРОМАДЯН НА ЖИТЛО У ФОНДІ СОЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ (12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право)

ПРАВО ГРОМАДЯН НА ЖИТЛО У ФОНДІ СОЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ (12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право)

Назва:
ПРАВО ГРОМАДЯН НА ЖИТЛО У ФОНДІ СОЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ (12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ФЕДОСЄЄВА ТЕТЯНА РОМАНІВНА
УДК 347.254
ПРАВО ГРОМАДЯН НА ЖИТЛО У ФОНДІ СОЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
(12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національній академії внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук, доцент
Бірюков Іван Андрійович,
Національна академія внутрішніх справ України,
кафедра цивільного права, професор
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Луць Володимир Васильович
Академія муніципального управління, кафедра цивільно-правових дисциплін, завідувач
кандидат юридичних наук, доцент
Кройтор Володимир Андрійович
Національний університет внутрішніх справ, кафедра цивільно-правових дисциплін, начальник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, юридичний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 15.11.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 у Національному університеті внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27)
Автореферат розіслано 13.10. 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена тим, що одним з основних напрямів державної політики на даному етапі розвитку українського суспільства є реалізація прав громадян на житло, насамперед, соціально незахищених, що знайшло закріплення у Конституції України та інших нормативно–правових актах. Так, ст.47 Конституції України визначає, що громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою або органами місцевого самоврядування безоплатно чи за доступну для них плату відповідно до закону.
Така позиція законодавця відповідає міжнародним стандартам у сфері соціального захисту, дотримуватись яких Україна зобов’язана як правова держава, вищою цінністю якої є людина, а основним завданням – захист її прав і свобод. Загальна декларація прав людини зазначає: кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд і необхідне соціальне обслуговування, що необхідний для підтримки здоров'я і добробуту її самої та її родини. У Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права також вказується: держави, які беруть участь у чинному Пакті, визнають право кожного на гідний життєвий рівень для нього самого і його родини, що включає достатнє харчування, одяг та житло, і на неухильне поліпшення умов життя. При цьому Пакт наголошує, що держави-учасниці вживуть належних заходів щодо забезпечення здійснення даного права, визнаючи важливе значення у цьому відношенні міжнародного співробітництва, основаного на вільній згоді.
Метою житлової політики, що формується у нашій державі, є створення умов для реалізації права громадян на житло, розширення житлового будівництва, поліпшення умов утримання і збереження житлового фонду. Перший етап її реалізації не знизив гостроти названої проблеми. Слід зазначити, що на даний момент у новій житловій політиці акцент зроблено на сприяння громадянам, які бажають придбати чи побудувати житло за рахунок власних коштів. Але значна частина населення України не має необхідних коштів і може розраховувати лише на безоплатне забезпечення житлом. Велика кількість громадян все ще стоїть у чергах для поліпшення житлових умов, а проживає в цей час у гуртожитках, комунальних квартирах чи аварійних будинках. В сучасних економічних умовах держава не може забезпечити безоплатним житлом всіх громадян. Тому житлову політику слід проводити з урахуванням ситуації, що склалася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВО ГРОМАДЯН НА ЖИТЛО У ФОНДІ СОЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ (12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок