Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: ОБ’ЄКТИВНА НЕОБХІДНІСТЬ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ В УКРАЇНІ

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: ОБ’ЄКТИВНА НЕОБХІДНІСТЬ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ В УКРАЇНІ

Назва:
СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: ОБ’ЄКТИВНА НЕОБХІДНІСТЬ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САЛЮТА ЮЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 336.132
СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: ОБ’ЄКТИВНА НЕОБХІДНІСТЬ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління та маркетингу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бєляєв Олександр Олександрович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри політичної економії факультетів управління та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Зайцев Юрій Кузьмич,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
кандидат економічних наук, доцент
Радченко Володимир Васильович,
Національний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії, м.Київ
Захист відбудеться “ 5 ” квітня 2004 р. о 16-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 5 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор ____________________А.Е Фукс
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до нових суспільно-економічних відносин супроводжується фундаментальними зрушеннями у соціальних орієнтирах розвитку економіки. Всебічний розвиток та задоволення потреб людини, які є метою економічного прогресу, вимагають загальної соціалізації економічної системи, що реалізується через створення умов для зростання життєвого рівня населення, розвитку трудового потенціалу, недопущення надмірної диференціації за рівнем доходів, проведення пенсійної реформи, надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим верствам суспільства, всебічного розвитку освіти, культури, підвищення рівня охорони здоров’я.
Необхідність врахування соціальних чинників в економічному розвитку нашої країни надає надзвичайної актуальності вивченню процесів соціалізації сучасної ринкової економіки. Сучасні економічні реалії переконливо доводять, що побудова соціально-ринкової моделі економіки вимагає теоретичного переосмислення та практичного дослідження місця й ролі соціальних чинників у системі економічного розвитку. Свою безпосередню реалізацію це знаходить у цілеспрямованому впливі соціальних відносин на формування відповідних пропорцій розвитку продуктивних сил, розподілу факторів виробництва та його результатів, що дало б змогу гарантувати соціальний захист населення, найповніше задовольнити його потреби в суспільних економічних благах.
У той же час реалії соціально-економічного життя розвинутих країн свідчать про те, що на рубежі ХХІ століття розпочався перелом, якісний стрибок у суспільних відносинах, пов’язаний з усвідомленням нової парадигми суспільного прогресу – розвитку людини, особистості з усім багатством її здібностей та потреб. “Економічну людину” в цьому розумінні змінює “людина соціальна”.
Тому таким важливим є теоретичний аналіз та осмислення основних тенденцій соціалізації економік розвинутих країн світу з метою його практичного використання у процесі реформування системи соціально-економічних відносин в Україні. Конструктивне значення такого дослідження багаторазово зростає внаслідок наявності загальних закономірностей соціальних перетворень у світовій економіці, а також через надто стрімке входження України в процес міжнародного поділу праці.
Слід зазначити, що проблема соціалізації економіки, визначення місця та ролі соціальних критеріїв економічного розвитку досліджувалися представниками найрізноманітніших шкіл і течій у різні епохи та періоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: ОБ’ЄКТИВНА НЕОБХІДНІСТЬ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок