Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗАСОБИ ВИРОБНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗАСОБИ ВИРОБНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗАСОБИ ВИРОБНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лепіхов Олександр Васильович
УДК 366.76 (477)
ВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗАСОБИ
ВИРОБНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01. – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
Лазня Ігор Вікторович,
Київський національний економічний
університет, професор кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Рибалкін Володимир Олександрович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент,
Стахівський Віктор Іванович,
Київський національний економічний
університет, доцент кафедри політичної економії
факультетів управління та маркетингу
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “ 7 ” червня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період з 1992 по 2001 роки відбувалася трансформація державного сектора в промисловості України як зміною його кількісних параметрів, так і шляхом якісних перетворень. За цей час питома вага державного сектора у промисловості скоротилася з майже з ста відсотків до приблизно тридцяти. Наслідки таких структурних зрушень в співвідношенні форм власності внесли суттєві зміни у механізм функціонування національної економіки, в становлення ринкових відносин та формування нової соціальної структури суспільства. Проте вплив цих змін на економіку України ще не закінчився, роль державного сектору остаточно ще не визначено, механізм управління ним і впливу держави через нього на національне господарство ще не налагоджено, що вимагає серйозних теоретичних досліджень сфери державного підприємництва.
Вивченню цих проблем присвячені роботи таких українських економістів як А.Гальчинський, В.Геєць, А.Гриценко, В.Загорський, І.Лазня, В.Логвиненко, І.Лукінов, С.Мочерний, Ю.Пахомов Ю, А.Покритан, В.Рибалкін, В.Черняк, А.Чухно та ін.
Проте на сьогодні ні в зарубіжній, ні вітчизняній літературі ще не розроблена загальна економічна теорія державної власності і підприємництва, заснованого на ній. Поки що відсутня єдність поглядів вчених в питаннях щодо самої необхідності існування державної власності на засоби виробництва, її раціональних масштабів, місця у ринковій системі, форм взаємодії з приватним сектором та інше. Тому для теорії перехідної економіки, тобто переходу від державно-планової до змішаної системи господарювання визначення сучасного і майбутнього державного сектору, який переживає стадію якісних і кількісних перетворень, є одним з найбільш актуальних в теоретичному і практичному плані завдань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з планом наукових досліджень Київського національного економічного університету і є складовою теми “Теоретичні проблеми становлення нової економічної системи в Україні” (державний реєстраційний № 0198V000784). Роль здобувача полягає у дослідженні реформування державного сектору матеріального виробництва. Автор виконав окремий підрозділ “Сутність державної власності на засоби виробництва в період переходу до змішаної системи господарювання”, в якому розкрив суперечливий характер державної власності на засоби виробництва на даному етапі розвитку економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗАСОБИ ВИРОБНИЦТВА У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок