Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЯК ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЯК ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЯК ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
Залознова Юлія Станіславівна
УДК 338.8:338.95:622.003.13
ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
ЯК ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Поля-кова НАН України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – академік НАН України, доктор технічних наук, професор
Булат Анатолій Федорович,
Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України
(м. Дніпропетровськ), директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович,
Академія гірничих наук України (м. Київ), завідуючий відділенням вугілля, горючих сланців і торфу;
кандидат економічних наук, доцент
Дробот Ярослав Вікторович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – Донецький державний університет
управління Міністерства освіти і науки
України (м. Донецьк), кафедра фінансів
Захист відбудеться “  “ липня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "28" травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до концепції розвитку вугільної промисловості основним завданням удосконалення методів економіки галузі є створення механізму стимулювання адресного державного і недержавного інвестування підтримки потужності шахт із метою максимального наближення показників роботи вугільних підприємств до рівня беззбитковості. Акцент на таких завданнях істотно змінюється в частині оцінки запасів вугілля, що залишилися. Визначається це необхідністю компенсувати вибуття потужностей шахт не за рахунок імпортованого вугілля та інших джерел енергії.
Діючий шахтний фонд може функціонувати тривалий час з необхідним ступенем ефективності лише в тому випадку, якщо він буде забезпечений інвестиційними ресурсами. Тривала політика штучно занижених цін на вугілля і практика дотацій на перевищення собівартості над ціною призвели до втрати стимулів до використання резервів зниження витрат на видобування вугілля. Значна частина коштів держпідтримки направляється, як правило, фінансово й економічно слабким підприємствам, що не сприяє вирішенню стратегічно важливих завдань галузі. Відсутність інвестиційних ресурсів призводить до того, що знижують потенціал і відносно благополучні підприємства, і ті шахти, які забезпечені запасами на 10-15 років.
Підтримка потужностей діючих шахт – центральна проблема ефективного природокористування. Особливо гостро ця проблема стосується Донбасу з тієї причини, що в багатьох вуглепромислових регіонах як альтернатива реконструкції або модернізації розглядається закриття шахт, що мають низькі техніко-економічні показники.
Ресурси, які ідуть на підтримку потужності збиткових шахт, необхідні для освоєння виробничих потужностей перспективної групи шахт, що мають високі шанси залишитися конкурентоздатними. Доведено, що при частці умовно-постійних витрат, яка становить 40% від собівартості, повне завантаження перспективних шахт галузі призвело б до зниження виробничих витрат майже на 30%. У свою чергу, це дозволило б не тільки знизити навантаження на державний бюджет, але і поліпшити сформовану ситуацію в енергетиці, небезпечну тим, що вона несприятливо впливає на хід реформ.
Таким чином, в умовах самовиживання шахт для підтримки їхньої потужності потрібні не тільки капітальні вкладення, але і принципово нові рішення щодо перерозподілу ресурсів та їх концентрації на найбільш ефективних ділянках гірничого виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЯК ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок