Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ЛОКАЛІЗАЦІЇ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ ЗВАРЮВАЛЬНИХ АЕРОЗОЛІВ

СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ЛОКАЛІЗАЦІЇ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ ЗВАРЮВАЛЬНИХ АЕРОЗОЛІВ

Назва:
СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ЛОКАЛІЗАЦІЇ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ ЗВАРЮВАЛЬНИХ АЕРОЗОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,82 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Національний науково-дослідний інститут охорони праці
ЛЕВЧЕНКО
Олег Григорович
УДК 613.63:621.791
СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ
ЛОКАЛІЗАЦІЇ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ ЗВАРЮВАЛЬНИХ АЕРОЗОЛІВ
05.26.01 охорона праці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України
Науковий консультант: доктор технічних наук, академік НАН
України Лобанов Леонід Михайлович,
ІЕЗ ім. Є. О. Патона, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лапшин Олександр Єгорович,
Криворізький технічний університет,
професор кафедри
доктор технічних наук, професор
Чигарьов Валерій Васильович,
Приазовський державний технічний
університет, завідуючий кафедрою

доктор технічних наук, старший
науковий співробітник
Хвастухін Юрій Іванович, Інститут газу
НАН України, завідуючий відділом
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”
Захист відбудеться 14 травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.802.01 Національного науково-дослідного інституту охорони праці за адресою: 04060, м. Київ-60, вул. Вавілових, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного науково-дослідного інституту охорони праці.
Автореферат розісланий 5 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Ковтун І. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальший розвиток зварювального виробництва неможливий без створення для робочих умов праці, що відповідають сучасним світовим вимогам. У незалежній Україні, як і в інших європейських країнах, прийнято відповідне законодавство з охорони праці, яке однозначно забороняє проведення різних видів робіт, у тому числі і зварювальних, в умовах, що не відповідають нормативним вимогам.
Особливості умов праці зварників характеризуються наявністю ряду небезпечних і шкідливих виробничих факторів, що є невід’ємним наслідком зварювального процесу. Серед них найбільшу загрозу для здоров’я зварників становить зварювальний аерозоль (ЗА), від якого до цього часу зварник захищений дуже слабко. Вплив ЗА на організм за даними В. І. Воронцової, К. В. Мигая, Л. Н. Горбаня та інших призводить до бронхо-легеневих захворювань зварників. Це – пневмоконіоз, що виявився у зварників, які відпрацювали у зварювальних цехах більше 15 років, і хронічний бронхіт, що виникає вже через 5 років праці за професією зварника. При виконанні зварювальних робіт у недоступних для вентилювання замкнених просторах період розвитку пневмоконіозу скорочується до 5 років. Крім того, є дані (R. М. Stern), які свідчать про те, що вплив ЗА на органи дихання може підвищувати ризик розвитку онкологічних захворювань (рак).
Заходи по оздоровленню умов праці зварників, що застосовувались в попередні роки, не дали помітних позитивних результатів. Проблема створення здорових і безпечних умов праці зварників залишається актуальною. Для її вирішення необхідно скористатися більш радикальним підходом, а саме, як показує світовий і вітчизняний досвід, поєднанням технологічних та санітарно-технічних заходів щодо усунення шкідливої дії ЗА, а також застосуванням засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) зварників. Перший напрямок – технологічний: полягає у зниженні рівня виділення ЗА в повітря шляхом удосконалення процесу зварювання, виборі технології і способу зварювання, виду і марки зварювального матеріалу, захисного газу та режиму зварювання. Другий напрямок – санітарно-технічний: полягає в локалізації і нейтралізації ЗА шляхом застосування сучасних ефективних засобів місцевої вентиляції. Третій напрямок – застосування ЗІЗОД нового покоління, що дозволяють захищати органи дихання зварників у різних виробничих умовах. В залежності від умов праці, а також від вимог до якості зварного з’єднання необхідно користуватися комплексом цих заходів, або окремими з них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ЛОКАЛІЗАЦІЇ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ ЗВАРЮВАЛЬНИХ АЕРОЗОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок