Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ МІДІ(II) ТА ЗАЛІЗА(ІІІ) З ПІРИДИЛГІДРОКСАМОВИМИ КИСЛОТАМИ

КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ МІДІ(II) ТА ЗАЛІЗА(ІІІ) З ПІРИДИЛГІДРОКСАМОВИМИ КИСЛОТАМИ

Назва:
КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ МІДІ(II) ТА ЗАЛІЗА(ІІІ) З ПІРИДИЛГІДРОКСАМОВИМИ КИСЛОТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Голеня Ірина Олександрівна
УДК 541.49:546.562, 546.723
КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ МІДІ(II) ТА ЗАЛІЗА(ІІІ)
З ПІРИДИЛГІДРОКСАМОВИМИ КИСЛОТАМИ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Фрицький Ігор Олегович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Варзацький Олег Анатолійович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
імені В.І. Вернадського НАН України,
старший науковий співробітник
відділу хімії комплексних сполук
Захист відбудеться 25 лютого 2008 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, Київ-601, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, Київ-601, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 23 січня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.х.н., професор Іщенко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гідроксамові кислоти (ГК) вважаються одним з класичних і найбільш детально досліджених сімейств хелатних лігандів у координаційній хімії. Традиційні сфери застосування ГК і координаційних сполук на їх основі охоплюють аналітичну хімію та екстракційну металургію. Крім цього, ГК є важливими біологічними лігандами: вони входять до складу природних сидерофорів і використовуються в фармакології як хелатні терапевтичні агенти, інгібітори металоферментів та антибіотики.
Протягом останніх 10-15 років успіхи координаційної хімії та хімічної ензимології значно збільшили наші уявлення про донорні властивості ГК та відкрили нові можливості їх використання. Так, 19 із 24 відомих на сьогоднішній день способів координації ГК було відкрито протягом останніх 18 років, причому два з них – лише в 2007 році. Починаючи з 1995 року було одержано ряд принципово нових структур гідроксаматних комплексів, які наочно продемонстрували виражену схильність ГК до місткування двох, трьох, а в деяких випадках навіть чотирьох іонів металів, що, в свою чергу призводить до утворення координаційних сполук високої ядерності, цікавих з точки зору можливості створення молекулярних наномагнітних матеріалів на їх основі. Крім цього, було знайдено, що деякі ГК виявилися потужними інгібіторами ряду металоферментів, причому їх інгібіторна активність напряму пов’язана із вираженою здатністю хелатувати йони металів, присутні в активному центрі ензимів.
У цьому контексті одержання нових гідроксаматних лігандів та вивчення їх координаційно-хімічних властивостей є важливими дослідницькими задачами, актуальними з точки зору пошуку нових високоефективних інгібіторів метало- ензимів, необхідності раціонального пояснення та кращого розуміння природи і механізму інгібіторної активності ГК, а також одержання нових молекулярних магнітних матеріалів. Піридилгідроксамові кислоти, незважаючи на синтетичну доступність та очевидну перспективність їх застосування для одержання комплексних сполук високої ядерності та координаційних полімерів, до початку наших досліджень у 2002 році залишалися практично невивченою групою лігандів у координаційній хімії. Попередні синтетичні досліди та аналіз молекулярних моделей продемонстрували, що дані сполуки можуть виявляти виражену тенденцію до поліядерного комплексоутворення, і на їх основі можуть бути одержані нові обмінні кластери високої ядерності, одно- та двовимірні координаційні полімери з оригінальною молекулярною топологією, а також нові високоефективні хелатуючі агенти та інгібітори металоферментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ МІДІ(II) ТА ЗАЛІЗА(ІІІ) З ПІРИДИЛГІДРОКСАМОВИМИ КИСЛОТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок