Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТЕРАТУРНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛІТЕРАТУРНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ЛІТЕРАТУРНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
МЕЛЬНИК Анжела Олегівна
УДК 375.5.016:821(100)
ЛІТЕРАТУРНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ
У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, доцент Ісаєва Олена Олександрівна, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри методики викладання російської мови та світової літератури.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор Булаховська Юлія Леонідівна, Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка, провідний науковий співробітник-консультант;
кандидат педагогічних наук, доцент Куцевол Ольга Миколаївна, Вінницький державний педагогічний університет імені М.М. Коцюбинського, доцент кафедри методики викладання філологічних дисциплін.
Провідна установа: | Луганський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “22” лютого 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано “17” січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Визначальною рисою всіх програмних документів нашої держави в галузі освіти є орієнтація школи на особистість учня. У “Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті” наголошується на створенні умов для розвитку, самоствердження й самореалізації особистості, формування покоління, здатного навчатися протягом життя Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті // Освіта. – 2002. – № 26 (24 квітня – 1 травня). – С. 2..
Особливе значення в реалізації поставлених завдань відводиться шкільним предметам гуманітарного циклу, зокрема “Зарубіжній літературі”, головна мета якої полягає в розширенні горизонтів літературної освіти, залученні школярів до вершинних досягнень світової культури, вихованні читача, здатного до сприйняття літературного твору як мистецького явища та усвідомлення його художньої своєрідності.
Виокремлення літературного розвитку школярів як однієї з вагомих теоретичних проблем сучасної методичної науки пов’язано з особливим значенням літератури для духовного розвитку особистості, її самоствердження та самореалізації.
Варто наголосити, що особливої актуальності ця методична проблема набуває на сучасному етапі, коли на фоні загального занепаду шкільних та районних бібліотек, відсутності достатньої кількості примірників художніх текстів та підручників із літератури спостерігається значне поширення комп’ютерно-телевізійної мережі, що, вимагаючи мінімум інтелектуальних зусиль, привчає школярів до пасивного сприйняття інформації, призводить до загального падіння читацької культури та зниження інтересу до літератури.
Найгостріше ця проблема постає при вивченні літератури в 5-7 класах, коли, порівняно з молодшою школою, значно збільшується кількість художніх творів, передбачених для читання, та ускладнюються вимоги до їх текстуального вивчення.
Одним із дієвих засобів літературного розвитку учнів-підлітків є використання навчально-ігрової діяльності, оскільки при правильному плануванні та чіткій організації гра на уроці літератури спроможна активізувати навчальний процес, створити позитивну емоційну атмосферу, посилити більшість традиційних прийомів навчання. Тісний зв’язок гри з мистецтвом і художньою творчістю, наявність ігрового аспекту в літературі, зокрема прояв ігрового в художніх творах зарубіжних письменників, що ввійшли в коло читання учнів 5-7 класів, також значною мірою зумовлюють необхідність використання навчально-ігрової діяльності у процесі вивчення зарубіжної літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІТЕРАТУРНИЙ РОЗВИТОК УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок