Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАЗУР БОРИС МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 634.723:631.526.32 (477)
ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ТА
ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ СМОРОДИНИ
В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Гонтар Василь Терентійович, кафедра садівництва
Національний аграрний університет
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН
Кондратенко Петро Васильович
Інститут садівництва УААН, директор
кандидат сільськогосподарських наук
Кучер Микола Федорович
Мліївський інститут садівництва ім. Л.П. Симиренка
УААН, завідувач відділу ягідних культур
Провідна організація Уманська державна аграрна академія, кафедра плодівництва і виноградарства, Міністерство аграрної політики України,
м.Умань
Захист відбудеться “19” червня 2003 р. в “10” годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д  .004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “16” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Підвищення попиту населення України на плодово-ягідну продукцію, зумовлює необхідність збільшення виробництва ягід та розширення сортименту смородини. Виробник зацікавлений у високоврожайних, комплексностійких сортах, різних строків достигання плодів.
Як відомо, насадження плодових і ягідних культур характеризуються високим рівнем пестицидного навантаження. Практика свідчить, що впровадження у виробництво стійких проти хвороб і шкідників сортів дозволяє виключати, або удвічі зменшити кількість обприскувань, енергетичних та матеріальних витрат.
Для продовження періоду споживання свіжих ягід і полегшення організації збирання врожаю актуальним є вивчення та виділення сортів різних строків достигання, особливо надраннього.
Вивчення біологічних особливостей та виділення кращих сортів смородини за комплексом господарсько-цінних ознак в зоні Лісостепу України має важливе значення при вдосконаленні сортименту для промислових насаджень цієї культури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота за темою дисертації проводилась відповідно до завдання за № 110/32 тематичного плану Національного аграрного університету “Створити високоврожайні і стійкі проти хвороб сорти смородини та впровадити їх у виробництво”. Номер державної реєстрації 0196 U 013086.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є вивчення нових і перспективних сортів смородини селекції Національного аграрного університету та виділення кращих за комплексом цінних господарсько-біологічних ознак для їх впровадження у виробництво і селекційні програми.
У процесі досліджень вирішувалися такі завдання:
- вивчити особливості росту і розвитку нових сортів у ґрунтово-кліматичних умовах даної зони;
- визначити стійкість рослин проти найбільш шкодочинних хвороб і шкідників;
- вивчити особливості плодоношення, формування врожаю і якості плодів;
- отримати на основі міжвидової і міжсортової гібридизації перспективних форм, всебічне вивчення їх та виділення кращих з них;
- оцінити економічну ефективність вирощування нових сортів та гібридів;
- розмножити і впровадити у виробництво нові та перспективні сорти смородини селекції НАУ.
Об’єктом дослідження є дослідження 10 нових сортів смородини селекції кафедри садівництва НАУ (автор Шеренговий П.З.). Контролем були 3 сорти різних груп стиглості, що занесені до Реєстру сортів рослин України.
Предметом дослідження є вивчення фенологічних особливостей, росту та розвитку, продуктивності, стійкості проти хвороб та шкідників, економічної ефективності вирощування, придатності для механізованого збирання врожаю новостворених сортів смородини в умовах Лісостепу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО-БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок