Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ ВІТЧИЗНЯНІЙ ІСТОРІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ РИС ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ

НАВЧАННЯ ВІТЧИЗНЯНІЙ ІСТОРІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ РИС ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
НАВЧАННЯ ВІТЧИЗНЯНІЙ ІСТОРІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ РИС ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ОЛЕКСІН ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 372.894:37.145
НАВЧАННЯ ВІТЧИЗНЯНІЙ ІСТОРІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ РИС ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.02 теорія і методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2006


Дисертація є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Фрейман Григорій Ошерович,
Навчально-науковий інститут підготовки кадрів
громадської безпеки КНУВС, доцент кафедри історії
держави і права України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович,
Запорізький національний університет,
ректор;
кандидат педагогічних наук,
Задорожна Лілія Віталіївна,
Криворізький державний педагогічний університет,
старший викладач кафедри історії України
Провідна установа Національний педагогічний університет
ім. М. Драгоманова, кафедра методики викладання
історії та суспільно-політичних дисциплін
Захист відбудеться „ 07 ” ч е р в н я 2006 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52д.
Автореферат розісланий „ 05 ” т р а в н я 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мацейків Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток демократичної держави та становлення громадянського суспільства в Україні вимагають адекватних змін у навчально-виховному процесі школи. Сьогодні українська освіта переживає складні та відповідальні часи, пов’язані з інтеграцією у світовий та європейський освітній простір. Така трансформація супроводжується суттєвим оновленням педагогічної теорії й практики, відбувається зміна освітньої парадигми, пропонується інший зміст, підходи, педагогічний менталітет, удосконалюються форми й методи навчання.
Останніми роками було введено Державні стандарти освіти, нові навчальні програми, переглянуто концепції викладання значної кількості предметів, розроблено оновлені підручники та посібники. Запроваджений разом з відбудовою національної освіти курс на її гуманізацію й гуманітаризацію значно підвищує роль суспільних дисциплін у загальній середній освіті й обумовлює необхідність якісного оновлення їхнього змісту й методів навчання. Українській державі, сучасному суспільству потрібні свідомі, компетентні, поінформовані громадяни, які прагнуть блага нашої країни, спроможні приймати самостійні рішення і нести відповідальність за власні вчинки. Саме сьогодні, в умовах економічних та суспільно-політичних перетворень, зміцнення української державності необхідно засобами навчальних дисциплін формувати в учнів старших класів свідоме, конструктивно-критичне ставлення до суспільних процесів та явищ, які відбуваються, мотивацію та компетентність щодо майбутньої активної участі у громадському житті. Ці завдання насамперед покладаються на суспільствознавчу освіту, зокрема історичну. Саме тому одним з головних освітньо-виховних завдань шкільної історичної освіти стає формування громадянськості як комплексу відповідних якостей, рис та життєвих компетентностей особистості.
Проте, аналіз шкільної практики і результати констатуючих досліджень свідчать, що сьогодні система історичної освіти не надає достатньої уваги формуванню громадянськості молоді. Зміст шкільних програм і підручників з історії, які покликані вирішувати це завдання, методи навчання, що використовуються у масовій практиці не забезпечують системного й послідовного підходу до розв’язання цієї проблеми.
Проблема становлення громадянськості досліджувалась світовою та вітчизняною філософською і педагогічної думкою різних часів. Ці питання досліджувались у працях видатних мислителів Аристотеля, Платона, Т.Мора, Д.Локка, Г.Сковороди, Т.Гоббса, Ж.-Ж.Руссо, І.Канта, Г.Гегеля, Ф.Ніцше, М.Грушевського, видатних українських педагогів Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАВЧАННЯ ВІТЧИЗНЯНІЙ ІСТОРІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ РИС ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок