Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРУЧЕННЯ ТА ЗГИН ПОРОЖНІХ АНІЗОТРОПНИХ СТЕРЖНІВ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ

КРУЧЕННЯ ТА ЗГИН ПОРОЖНІХ АНІЗОТРОПНИХ СТЕРЖНІВ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ

Назва:
КРУЧЕННЯ ТА ЗГИН ПОРОЖНІХ АНІЗОТРОПНИХ СТЕРЖНІВ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЕСКОРОДЄВ РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 539.3:534.113
КРУЧЕННЯ ТА ЗГИН ПОРОЖНІХ АНІЗОТРОПНИХ СТЕРЖНІВ
ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - академік НАН України, доктор технічних наук,
професор Космодаміанський Олександр Сергійович,
Донецький національний університет, завідувач кафедри
теорії пружності та обчислювальної математики
Офіційні опоненти - доктор фізико - математичних наук, професор
Чехов Валерій Миколайович, Таврійський
національний університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри прикладної математики
доктор фізико - математичних наук, професор
Шалдирван Валерій Анатолійович, Донецький
національний університет, завідувач кафедри
математичної фізики
Провідна установа - Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
відділ реології, м. Київ
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, математичний факультет, ауд. 603.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “18” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисовський Ю.В.


АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технічні конструкції, як правило, являють собою сукупність просторових елементів, виготовлених з матеріалів з різними механічними властивостями і працюючих в статичному і динамічному режимах. Проблема підвищення якості таких елементів зв’язана з забезпеченням високого рівня їх міцності і надійності. Одним з елементів конструкцій, що часто зустрічаються є призматичні і тонкостінні стержні, що скручуються або згинаються.
У сучасних конструкціях поряд з матеріалами, що при розрахунках приймаються за однорідні та ізотропні, широко використовуються матеріали, що виявляють анізотропію, тобто залежність механічних властивостей від орієнтування зусилль стосовно структурних напрямків. До таких матеріалів відносяться, наприклад, оброблені тиском метали і сплави, армовані волокнами пластмаси (склопластики), деревношаруваті матеріали і ряд інших. Основною перевагою анізотропних матеріалів перед ізотропними є можливість використання при конструюванні несучих елементів спрямованості міцносних властивостей матеріалу.
У зв’язку з підвищеними вимогами, що пред’являє сучасна техніка до інженерних конструкцій, елементи яких виконані з анізотропних матеріалів і являють собою призматичні стержні, виникає необхідність визначення напруженого і деформованого стану при згині і крученні з урахуванням відміни пружних властивостей матеріалу для різних напрямків. При розв’язанні цієї задачі необхідно виходити з рівнянь теорії пружності анізотропного тіла.
Питанням дослідження напружено-деформованого стану лінійно пружних анізотропних тіл присвячена велика кількість робіт, з яких необхідно відзначити роботи С.О.Амбарцумяна, І.Н.Вєкуа, О.М.Гузя, С.О.Калоєрова, О.С.Космодаміанського, Л.С.Лейбензона, С.Г.Лехніцького, Ю.М.Неміша, Б.Л.Пелеха, Ю.М.Подільчука, В.Л.Рвачова, Г.М.Савіна, Б. Сен-Венана, І.Ю.Хоми, В.П.Шевченко, Д.І.Шермана та інших авторів.
Розробка методик і алгоритмів, легко реалізуємих на ЕОМ, для визначення напруженого стану призматичних брусів різноманітних складних обрисів їх поперечних перерізов зберігає в даний час свою колишню актуальність. При цьому особливу важливість мають задачі кручення і згину брусів багатозв’язного поперечного перерізу складної форми, широко застосовуваних у машинобудуванні та у ряді інших областей промисловості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження і результати дисертаційної роботи тісно пов’язані з науковими дослідженнями, що проводяться на кафедрі теорії пружності та обчислювальної математики Донецького національного університету по науково-дослідних роботах “Створення методів визначення міцності пружних середовищ і конструкцій з урахуванням ускладнених некласичних фізико-механічних і геометричних моделей” (шифр ДонНУ 96-1вв/30, № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КРУЧЕННЯ ТА ЗГИН ПОРОЖНІХ АНІЗОТРОПНИХ СТЕРЖНІВ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок