Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ В СИСТЕМІ ПРОТИДІЇ „ВТЕЧІ КАПІТАЛУ” В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ В СИСТЕМІ ПРОТИДІЇ „ВТЕЧІ КАПІТАЛУ” В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ В СИСТЕМІ ПРОТИДІЇ „ВТЕЧІ КАПІТАЛУ” В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,43 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ЯРОВА ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
УДК 339.746:339.727.24
ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ В СИСТЕМІ ПРОТИДІЇ
„ВТЕЧІ КАПІТАЛУ” В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник
доктор економічних наук, професор
Пузанов Ігор Іванович,
професор кафедри міжнародних валютно-кредитних і
фінансових відносин
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Мокій Анатолій Іванович,
проректор з міжнародних зв`язків
Львівської комерційної академії
кандидат економічних наук, доцент
Бударіна Наталя Олександрівна,
доцент кафедри міжнародної економіки
Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “_25_” 11______ 2005 року о _16__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “_21_” _____10_______ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук
загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. Наприкінці XX століття істотно зріс міжнародний рух фінансових ресурсів, що відобразилося на економічній, соціальній і політичній ситуації в багатьох країнах світу. Цю особливість світового розвитку прийнято пов’язувати насамперед із фінансово-економічними аспектами глобалізації. Надзвичайно значущим такий взаємозв’язок виявився для країн з перехідною економікою. Для багатьох із них навіть короткостроковий, але значний за обсягом, притік чи відтік капіталу може стати або потужним стимулом розвитку, або чинником, що перекреслює багаторічні зусилля зі здійснення економічних реформ, зводить нанівець спроби подолати економічну відсталість, вирішити соціально-економічні проблеми.
В умовах поглиблення інтернаціоналізації світового виробництва і розширення фінансових послуг зростаюча частина світових фінансових потоків прямує не за формально зареєстрованими (легальними) міждержавними або приватними каналами, а за світовими тіньовими та/або паралегальними каналами (тобто перебуває в проміжній „сірій” зоні між легальним і тіньовим) руху капіталу. За існуючими оцінками, на частку тіньового обігу припадає до 40% усього капіталообігу постсоціалістичних країн з іншим світом. Ключове місце в цьому процесі належить так званій „втечі капіталу”. Вона викликана серйозними та довготривалими перекосами в соціально-економічній політиці і здійснюється напівлегальними або нелегальними методами. „Втеча капіталу” з України шляхом використання різних схем неповернення експортної виручки, ненадходження товарів та послуг з імпорту, маніпулювання ціновими умовами зовнішньоторговельних контрактів завдають величезної шкоди вітчизняному виробництву внаслідок вилучення інвестиційних ресурсів. Тому підвищення ефективності системи валютного контролю набуває великого значення.
Актуальність обраної теми полягає у тому, що незважаючи на те, що проблемам „втечі” валютних коштів з нашої країни та організації валютного контролю останнім часом приділяють чимало уваги, однак комплексних досліджень із цього приводу у вітчизняній та зарубіжній економічній літературі майже немає. Практичні аспекти організації системи контролю за відтоком валютних коштів розглядаються у публікаціях Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ В СИСТЕМІ ПРОТИДІЇ „ВТЕЧІ КАПІТАЛУ” В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок