Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ІНФОРМАТИВНОСТІ КЛІТИННИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОЦІНКИ БІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ РЕЧОВИН

ДОСЛІДЖЕННЯ ІНФОРМАТИВНОСТІ КЛІТИННИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОЦІНКИ БІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ РЕЧОВИН

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ІНФОРМАТИВНОСТІ КЛІТИННИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОЦІНКИ БІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Семенюта Іван Володимирович
УДК 577.1+519.237.8+004.032.26
ДОСЛІДЖЕННЯ ІНФОРМАТИВНОСТІ КЛІТИННИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОЦІНКИ БІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ РЕЧОВИН
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ -2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі медико-біологічних досліджень Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Наукові керівники |
член-кореспондент НАН України,
доктор медичних наук, професор
Луйк Олександр Ігорович
доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Лук?янчук Віктор Дмитрович
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри фармакології
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор,
Бєленічев Ігор Федорович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри фармакології та медичної рецептури
доктор медичних наук
Жирнов Віктор Валентинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу сигнальних систем клітини
Провідна установа | Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
відділи комбінаторної хімії, молекулярної та квантової біофізики
Захист відбудеться 15 червня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02660, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02660, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 15 травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук нових фізіологічно активних речовин (ФАР) та створення на їх основі лікарських препаратів є одними з найбільш важливих завдань сучасної біоорганічної хімії і фармакології (Thomas A. Ban, 2006; Белоусов Ю.Б., 2006). У більшості випадків відкриття нової ФАР є результатом емпіричного скринінгу десятків тисяч нових хімічних сполук. Незважаючи на значні успіхи сучасної науки в справі пошуку та дослідження властивостей біорегуляторів, створення нових лікарських препаратів, як і раніше, вимагає значних витрат людських і матеріальних ресурсів, причому значна частина витрат пов'язана зі скринінгом великої кількості речовин на різні види біологічної активності. З літературних джерел (Klech H., 2005) відомо, що провідні фармацевтичні компанії, для створення та впровадження в медичну практику одного лікарського препарату, синтезують та перевіряють понад 10000 хімічних сполук, на це витрачається 12 –15 років роботи та близько 1 млрд. доларів США.
Актуальність даного дослідження обумовлена необхідністю пошуку нових підходів до виявлення біологічної активності речовин, які б забезпечували його оптимізацію шляхом суттєвого прискорення та здешевлення. Особливої уваги, на нашу думку, заслуговує пошук біологічних моделей, максимально інформативних та чутливих до дії хімічних сполук різних класів, які б дозволяли з мінімальними затратами часу та матеріальних ресурсів виявляти ФАР серед нових речовин.
Здавалось перспективним застосувати біологічні моделі не тільки для скринінгу, а й для вивчення не менш складної проблеми дії ксенобіотиків на живі організми, особливо в концентраціях, значно нижчих від гранично допустимих (ГДК), оскільки зростаюче з кожним роком техногенне забруднення навколишнього середовища ставить проблему контролю стану довкілля на одне з перших місць (Ковальчук П.І., 2003). Особливий інтерес становить вплив на живі організми таких сильнодіючих хімічних агентів, як важкі метали (Mudryi I.V., 2002). Виходячи з цього, є актуальним вивчення впливу катіонів важких металів на клітинному рівні в концентраціях, нижче ГДК, що дотепер є маловивченими.
Таким чином, виходячи з вищесказаного, є актуальним пошук та дослідження інформативних та чутливих біологічних моделей для попередньої оцінки біологічної активності нових речовин, а також вивчення впливу катіонів важких металів на ці біологічні моделі в концентраціях, значно нижчих від ГДК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ІНФОРМАТИВНОСТІ КЛІТИННИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОЦІНКИ БІОЛОГІЧНОЇ АКТИВНОСТІ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок