Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування основ інформаційної культури школярів засобами інтегрованих завдань з інформатики

Формування основ інформаційної культури школярів засобами інтегрованих завдань з інформатики

Назва:
Формування основ інформаційної культури школярів засобами інтегрованих завдань з інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова
Ясінський Андрій Миколайович
УДК 371.3 681. 142.37
Формування основ інформаційної культури школярів засобами
інтегрованих завдань з інформатики
13.00.02 теорія та методика навчання інформатики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики
Рівненського економіко-гуманітарного
інституту, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент,
НАБОЧУК Юрій Костянтинович, Рівненський економіко-гуманітарний інститут, завідувач кафедри вищої математики, декан педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України,
ЖАЛДАК Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри основ інформатики і обчислювальної техніки;
кандидат педагогічних наук,
БАЛИК Надія Романівна,
Тернопільський державний педагогічний університет імені В.Гнатюка, доцент кафедри інформатики та методики викладання інформатики.
Провідна установа – Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, кафедра інформаційних систем, Міністерство освіти і науки України, м.Сімферополь.
Захист відбудеться " 1 " листопада 2000 р. о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.Драгоманова 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені. М.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
Автореферат розіслано " 28 " вересня 2000 року.
КОРШАК Є.В.
Учений секретар
спеціалізованої
вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність та ступінь дослідженості проблеми. Курс на створення життєздатної системи неперервного навчання й виховання, забезпечення можливості постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального і культурного потенціалу як вищої цінності нації визначає стратегію розвитку освіти на найближчі роки. Завдання, поставлені державною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття) щодо реформування змісту освіти, передбачають зокрема: “орієнтацію на інтегровані курси, пошук нових підходів до структурування знань як засобу цілісного розуміння та пізнання світу; ... створення передумов для розвитку здібностей молоді, формування готовності і здатності до самоосвіти, широке застосування нових педагогічних, інформаційних технологій.” Ці положення націлюють працівників освіти, науковців, методистів на пошуки нових шляхів для реалізації освітніх, виховних і розвиваючих цілей школи. Серед таких аспектів вбачається і створення системи формування інформаційної культури учнів на основі завдань міжпредметного змісту.
Електронні обчислювальні машини та комп`ютерні технології набувають широкого застосування в усіх сферах людського життя. Використання ПК у навчальному процесі відкриває перспективи якісного вдосконалення навчання на основі інтеграції навчальних дисциплін, інтенсифікації навчального процесу й гуманізації його на основі диференціації, професійної спрямованості та індивідуалізації навчання. Широке використання персональних комп’ютерів у школах і розвиток нових інформаційних технологій навчання вимагають принципово нового підходу до викладання інформатики.
Курс “Основи інформатики” з часу впровадження його в школу був спрямований на вивчення елементів алгоритмізації та програмування. Разом з тим швидкий розвиток персональних комп’ютерів, розширення сфер застосування цієї техніки, інтенсифікація інформаційних потоків змушують учителів інформатики враховувати перспективи використання комп’ютерних технологій і відповідним чином переорієнтовувати процес навчання основ інформатики. Діюча система формування основ інформаційної культури не може задовольняти вимоги сьогодення. Вона трансформується у загальну педагогічну проблему формування інформаційної культури окремої людини і суспільства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування основ інформаційної культури школярів засобами інтегрованих завдань з інформатики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок