Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СПРЯЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ СТОСОВНО ДО ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ

ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СПРЯЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ СТОСОВНО ДО ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ

Назва:
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СПРЯЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ СТОСОВНО ДО ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,17 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
УДК 515.2:681.31
НІКІТЕНКО Оксана Анатоліївна
УДК
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
СПРЯЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ
СТОСОВНО ДО ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертація є рукописом
Роботу виконано в Одеському національному політехнічному університеті України.
Науковий керівник: - академік АН ВШ доктор технічних наук, професор
Підкоритов Анатолій Миколайович
завідувач кафедри нарисної геометрії і
інженерної та комп’ютерної,
Одеський національний політехнічний університет,
м. Одеса
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович
професор кафедри пожежної техніки,
Академія пожежної бузпеки України, м. Харків
- кандидат технічних наук, доцент
Несідомін Віктор Миколійович,
доцент кафедри нарисної геометрії
та інженерної графіки,
Національний аграрний університет, м. Київ
Провідна установа - Національний технічний університет Украіни,
кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки,
м. Київ
Захист відбудеться “26 “ червня 2002 р. О 13 годині назасіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 у Київському національному університеті будівництва та архітектури за адресою:
03037, Київ –37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 319
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03037, Київ –37, Повітрофлотський просп., 31
Автореферат розісланий 22.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06
кандидат технічних наук В.О.Плоский
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Геометричне моделювання спряжених поверхонь є одним з важливих і перспективних напрямків у прикладній геометрії. Головною метою є одержання геометричної, математичної і комп'ютерної моделі, що спричинить за собою появу нових видів інструментів, верстатів і машинобудівних технологій.
Актуальність теми. Один з основних напрямків розвитку прикладної геометрії – формування складних криволінійних поверхонь – нерозривно пов'язаний з усіма галузями і видами виробництва: машинобудуванням, авіаційної і верстатобудівною промисловостями. Впровадження більш досконалої технології обробки виробів потребує від геометрії ефективних методів геометричного моделювання спряжених криволінійних поверхонь, що не тільки скорочують терміни проектування, забезпечуючи необхідну розрахунково-графічну частину, але і дозволяють формувати математичну модель із застосуванням комп'ютера.
Розвиток теоретичних основ методів геометричного моделювання нерозривно пов'язаний з двома важливими додатками теорії обвідних: із профілюванням складного металорізального інструменту і проектуванням зубчастих передач.
У науці і техніці багатопланово розв’язувалися складні питання спряжених поверхонь. Поняття про спряжені поверхні розглядається поряд з поняттям про такі просторові зубчасті передачі: черв'ячні, гіпоїдні, глобоїдні, спіроїдні.
Вдосконалення конструкцій і створення точних, високопродуктивних ріжучих інструментів для обробки широкого класу складних виробів машинобудування, підвищення їхньої якості на базі впровадження нових методів розрахунків і комп'ютерної техніки на стадії моделювання та виготовлення є однією з актуальних проблем, пов'язаних з інтенсифікацією виробництва і науково-технічного прогресу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження в роботі проведені в рамках комплексної науково-дослідної програми кафедри ”Нарисна геометрія” Одеського національного політехнічного університету з геометричного моделювання спряжених поверхонь, явищ і процесів у машинобудуванні. Тема дисертації пов'язана з держбюджетною НДР: №295-33 “Сучасні проблеми геометричного моделювання проектування чистових багатозахідних черв'ячних фрез, зубчастих передач без інтерференції, різних технологічних процесів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СПРЯЖЕНИХ ПОВЕРХОНЬ СТОСОВНО ДО ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок