Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА УТВЕРДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ В КАНАДІ (30-ті – 60-ті рр. XX ст.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА УТВЕРДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ В КАНАДІ (30-ті – 60-ті рр. XX ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА УТВЕРДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ В КАНАДІ (30-ті – 60-ті рр. XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Макух-Федоркова Іванна Іванівна
УДК 323:36 (71) “193/196”
СТАНОВЛЕННЯ ТА УТВЕРДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ В КАНАДІ (30-ті – 60-ті рр. XX ст.)
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор,
Картунов Олексій Васильович,
Університет економіки та права „КРОК”,
завідувач кафедри міжнародної інформації
кандидат політичних наук, доцент
Співак Віктор Миколайович,
Національна академія внутрішніх
справ України, начальник навчально-
наукового Інституту управління
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, відділ національних
меншин
Захист відбудеться “18” березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “16” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Катеринчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження сутності та ролі соціальної держави Канади, зокрема соціально-економічних процесів у 30-60-х рр. XX ст., продовжує залишатись однією з актуальних проблем сучасної політичної науки. Необхідність наукової розробки даної теми видається важливою з ряду причин. З огляду на проблеми, котрі вирішує сьогодні українське суспільство, досвід формування соціальної політики в Канаді і вивчення труднощів, що виникали в економічній та політичній історії цього суспільства мають неабияку цінність, з другого боку, наукове осмислення сутності соціальних процесів і їх місце у політичній науці ні в концептуальному, ні в фактологічному плані не можна вважати завершеними.
Важливий складник пізнання основних закономірностей соціальних процесів та їх вплив на сучасне становище Канади, потребує комплексно підійти до вивчення тих особливостей політичної, економічної, соціальної історії канадської держави, які були визначальними як на початковому етапі, так і в період інституціалізації.
В даній ситуації надзвичайно важливо звернутись до досвіду Канади в царині соціальної політики, держави, яка протягом своєї історії теж переживала значні економічні і політичні негаразди, проте знайшла власний шлях до процвітання. На наш погляд, має серйозне пізнавальне значення дослідження процесу становлення та утвердження соціальної держави в Канаді 30-60-х рр. XX ст. Формування соціальної держави не можливе без розвитку інститутів, покликаних втручатись в соціальне і економічне життя з метою забезпечення повної зайнятості, високої заробітної плати і стабільних цін. Складовою її частиною є широкий комплекс програм соціальної допомоги безробітним, людям похилого віку, медичне обслуговування, соціальне страхування.
Канадська модель соціальної організації суспільства, яка сформувалась в останній третині XX ст. й сьогодні зорієнтована на сталий поступальний розвиток. Вона продовжує забезпечувати досить високий рівень соціальних гарантій для всього населення. І відбувається це, перш за все, за допомогою загальнонаціональної системи медичного страхування і активній участі держави у фінансуванні вищої освіти. Україні також необхідно визначитись із власною моделлю соціальної політики і створити, з одного боку сильну державу, яка здатна нести відповідальність за розвиток людських ресурсів, а з іншого – наявність розвинених інститутів громадянського суспільства, що здатні контролювати державні рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА УТВЕРДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ В КАНАДІ (30-ті – 60-ті рр. XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок