Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СИМБІОТИЧНОЇ АЗОТОФІКСАЦІЇ І ПРОДУКТИВНІСТЬ КОЗЛЯТНИКА СХІДНОГО

ОСОБЛИВОСТІ СИМБІОТИЧНОЇ АЗОТОФІКСАЦІЇ І ПРОДУКТИВНІСТЬ КОЗЛЯТНИКА СХІДНОГО

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СИМБІОТИЧНОЇ АЗОТОФІКСАЦІЇ І ПРОДУКТИВНІСТЬ КОЗЛЯТНИКА СХІДНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Заболотна Віра Петрівна
УДК 581.13:631.847.21:631.811
ОСОБЛИВОСТІ СИМБІОТИЧНОЇ АЗОТОФІКСАЦІЇ
І ПРОДУКТИВНІСТЬ КОЗЛЯТНИКА СХІДНОГО
03.00.12 – фізіологія рослин
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ –2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України та в Тернопільському державному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Коць Сергій Ярославович
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Головко Ераст Анатолійович
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України,
завідувач відділу
доктор біологічних наук, професор
Антипчук Адель Федорівна
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра фізіології рослин і екології
Захист відбудеться “ 16 ” січня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою 03022, Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, Київ, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розіслано “ 14 ” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Труханов В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих проблем сучасності є проблема нестачі рослинного білка. Серед факторів, які її спричиняють, головним вважається деградація природного середовища внаслідок глобальних кліматичних змін та господарської діяльності людини. Причиною білкового дефіциту є також недостатнє використання рослинних ресурсів. Ефективним шляхом розв’язання цієї проблеми може бути розширення посівів і підвищення врожайності кормових бобових трав, серед яких належне місце повинен зайняти козлятник східний (Galega orientalis Lam.) – багаторічна бобова культура, яка здатна формувати урожай надземної маси у 1,5–2,5 рази вищий, ніж конюшина та люцерна. Вміст протеїну в фітомасі козлятника знаходиться на тому ж рівні, що і в інших бобових трав.
Останнім часом при вирощуванні бобових рослин велику увагу приділяють біологічній фіксації молекулярного азоту, оскільки завдяки цьому процесу рослини забезпечуються зв’язаним азотом, що позитивно позначається на їх урожайності, а також підтримується азотний баланс ґрунту. За сприятливих умов симбіозу з бульбочковими бактеріями козлятник може накопичувати 300 і більше кг/га азоту за вегетаційний період. За рахунок бактеризації насіння продуктивність його посівів підвищується на 32–59 %, а додаткове накопичення протеїну в урожаї внаслідок інокуляції становить 20 ц/га [Посипанов та ін., 1991].
Не дивлячись на значний прогрес у вивченні фіксації біологічного азоту, в літературі мало даних про особливості симбіотичної азотофіксації у козлятника і його здатність утворювати ефективні симбіотичні системи з ризобіями інших бобових культур. Невирішеними ще й досі, а тому і дуже актуальними залишаються питання створення і застосування для інокуляції козлятника високоефективних штамів бульбочкових бактерій, раціонального поєднання біологічного і мінерального азоту при вирощуванні цієї культури та підживлення рослин молібденом.
Все це і стало передумовою для проведення наших досліджень.
Мета і задачі роботи. Метою даної роботи було: вивчити особливості симбіотичної азотофіксації і продуктивності козлятника східного при вирощуванні його в ґрунтово-кліматичних умовах Західного Лісостепу України, а також розробити умови створення і функціонування високоефективних козлятнико-ризобіальних систем через поєднання симбіотрофного та автотрофного азотного живлення при застосуванні різних концентрацій молібдену.
У зв’язку з цим у задачі досліджень входило:

вивчити ефективність інокуляції Galega orientalis Lam.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СИМБІОТИЧНОЇ АЗОТОФІКСАЦІЇ І ПРОДУКТИВНІСТЬ КОЗЛЯТНИКА СХІДНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок