Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ МАГНІТО - ТА ЕЛЕКТРОСОНТЕРАПІЇ ДЛЯ КОРИГУВАННЯ ПРОЦЕСІВ КАРДІОРЕМОДЕЛЮВАННЯ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ГІПЕРТЕНЗИВНИМ СЕРЦЕМ

ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ МАГНІТО - ТА ЕЛЕКТРОСОНТЕРАПІЇ ДЛЯ КОРИГУВАННЯ ПРОЦЕСІВ КАРДІОРЕМОДЕЛЮВАННЯ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ГІПЕРТЕНЗИВНИМ СЕРЦЕМ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ МАГНІТО - ТА ЕЛЕКТРОСОНТЕРАПІЇ ДЛЯ КОРИГУВАННЯ ПРОЦЕСІВ КАРДІОРЕМОДЕЛЮВАННЯ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ГІПЕРТЕНЗИВНИМ СЕРЦЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
БОНДАР ВАДИМ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.12-008.331.1:616.12-007.61-08:615.847.8
ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ МАГНІТО - ТА ЕЛЕКТРОСОНТЕРАПІЇ ДЛЯ КОРИГУВАННЯ ПРОЦЕСІВ КАРДІОРЕМОДЕЛЮВАННЯ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ
ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
З ГІПЕРТЕНЗИВНИМ СЕРЦЕМ
14.01.33 – Курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконана на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії
Одеського державного медичного університету МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК.
Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки України Якименко Олена Олександрівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідуюча кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
Доктор медичних наук, професор Тондій Леонід Дмитрович,
Харківська академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри фізіотерапії та курортології.
Доктор медичних наук, старший науковий співробітник Волошина Олена Борисівна,Одеський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри сімейної медиціни та загальної практики.
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра фізіотерапії факультета післядипломної освіти, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 14. 02. 2002 р. в 14.00 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.608.01 Українського науково-дослідного інститута медичної реабілітації та курортології МОЗ України за адресою: 65014, м.Одеса, Лермонтовський пров., 6.
З дисертацією можливо ознайомитися в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології за адресою: 65014, м.Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розіслано 12.01.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г.О. Дмітрієва
ЗАГАЛЬНА характеристика РОБОТИ
Актуальність теми. Гіпертонічна хвороба (ГХ) (в зарубіжній термінології – есенціальна артеріальна гіпертензія), поширеність котрої серед дорослого населення більшості країн складає більш 20%, являється важливою проблемою охорони здоров’я як в Україні, так і в світі. Артеріальна гіпертензія (АГ) - являється одним з основних чинників ризику смертності від серцево-судинних захворювань, частка котрої в структурі загальної смертності дорівнюється 40–60 %, а також причиною захворюваності з наступною інвалідізацією і пов’язаних з нею витрат на лікування (WHO/ISH, 1999).
ГХ, як і в інших країнах світу, на Україні являється однією з самих поширених захворювань. В 2000 році показник поширеності склав 18816 на 100 тис. населення, тобто більш 9,5 млн. населення в Україні мають ГХ, але по результатам епідеміологічних досліджень нею хворіють більш 13 млн. людей (Коваленко В. М., Москаленко В. Ф., 2000).
АГ являється одним з основних чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань. У хворих з високим артеріальним тиском в 3-4 рази частіше розвивається ІХС і в 6-7 разів частіше порушення мозкового кровообігу .(Свищенко Е. П., Смірнова І. П., 1999).
Залучення в патологічний процес розвитку артеріальної гіпертензії серця приводить до зміни його структурно-геометричних характеристик і формуванню такої кардіогемодинамічної аномалії, як гіпертензивне серце (ГС). (Бобров В.О., 1996, Grossman E., Messerli F.H., 1996)
Формування ГС різко ускладнює течію артеріальної гіпертензії і має несприятливе прогностичне значення, пов’язане з розвитком серцевої недостатності, високим ризиком розвитку инфаркту міокарда, раптової смерті, різних, у т. ч. фатальних аритмій (Бобров В. О. Полівода З. М., 1994, Frohlich E.D.1992).
Лікування і профілактика гіпертензивного серця у хворих на гіпертонічну хворобу являється найважливішою умовою успішного ведення даної категорії хворих і важливим компонентом медичної реабілітації.
В теперішній час, назаслуговно малу роль в лікуванні ГХ займає застосування фізіотерапевтичних засобів лікування, хоча вони зарекомендували себе як достатньо ефективні і безпечні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ МАГНІТО - ТА ЕЛЕКТРОСОНТЕРАПІЇ ДЛЯ КОРИГУВАННЯ ПРОЦЕСІВ КАРДІОРЕМОДЕЛЮВАННЯ У ВІДНОВЛЮВАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ З ГІПЕРТЕНЗИВНИМ СЕРЦЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок