Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ ТА СИСТЕМИ ДЛЯ БЕЗКОНТАКТНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ

РОЗРОБКА МЕТОДУ ТА СИСТЕМИ ДЛЯ БЕЗКОНТАКТНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ ТА СИСТЕМИ ДЛЯ БЕЗКОНТАКТНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Яворський Андрій Вікторович
УДК 621.370:622.692
РОЗРОБКА МЕТОДУ ТА СИСТЕМИ ДЛЯ БЕЗКОНТАКТНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ
05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Методи та прилади контролю якості і сертифікації продукції” Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кісіль Ігор Степанович,
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу, завідувач кафедри “Методи та прилади
контролю якості і сертифікації продукції”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Горбійчук Михайло Іванович,
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу, завідувач кафедри “Комп’ютерні системи і мережі”;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Джала Роман Михайлович,
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України,
м. Львів.
Провідна установа: Вінницький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “25” березня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.052.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (вул. Карпат-ська, 15, Івано-Франківськ, 76019).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (вул. Карпатська, 15, м. Івано-Франківськ, 76019).
Автореферат розісланий “21” лютого 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор Дранчук М. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підземні металічні трубопроводи є найбільш металомісткими конструкціями, що морально не старіють упродовж тривалого часу. Ритмічна робота багатьох галузей промисловості безпосередньо пов’язана з надійністю підземних нафтогазопроводів. Однією із основних причин відмов підземних трубопровідних систем є корозія трубопроводів. Пошкодження захисного ізоляційного покриття трубопроводу робить можливим контакт його стінки з ґрунтовим електролітом, що сприяє корозії металу труби. Корозія приводить не тільки до збільшення витрат на ремонтно-відновлювальні роботи, але і до значно більших втрат, пов’язаних із виникненням аварій і, як наслідок, до перебоїв у транспортуванні нафти, природного газу і нафтопродуктів підземними нафтогазопроводами.
Крім того, корозійні процеси створюють екологічні проблеми (забруднення нафтою акваторій річок, озер, газом навколишнього повітря тощо).
На даний час важливим завданням є контроль ізоляційного покриття підземних нафтогазопроводів при наявності різних промислових електромагнітних завад, контроль ізоляційного покриття електрично з’єднаних між собою декількох підземних нафтогазопроводів.
Відомі контактні технічні засоби контролю ізоляції дозволяють здійснювати контроль за станом ізоляційного покриття підземних нафтогазопроводів з урахуванням вищевказаних факторів. Однак роботи при цьому проводять з продуктивністю не більше 0,25 км/год., що не дозволяє оперативно оцінити стан ізоляційного покриття підземних нафтогазопроводів на нафтових і газових промислах, де їх загальна довжина на одному із них може бути в діапазоні від 100 до 1000 км.
Існуючі безконтактні засоби контролю стану ізоляційного покриття на даний час не дозволяють уникнути впливу вказаних вище факторів на їх роботу, не дають змоги автоматизувати процес проведення контролю, накопичувати дані для моніторингу та прогнозувати стан ізоляційного покриття в майбутньому.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких приведені у дисертації, безпосередньо пов’язані із виконанням у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) держбюджетної науково-дослідної теми Д4–01–Ф „Наукові основи контролю, управління і екологічного моніторингу об’єктами нафтогазового комплексу України”, номер державної реєстрації 0204U003207 і госпдоговірних тем: № 9/98 “Розробка технології і технічних засобів контролю стану ізоляції підземних промислових нафтогазопроводів нафтогазовидобувних підприємств” (0303U007932), № 35-1/03 “Розробка пристрою для контролю стану ізоляції і наявності врізок в газових і газоконденсатних підземних трубопроводах” (0103U001614), №76/2004 “Розробка методики
проведення метрологічної атестації пристрою для контролю ізоляції газових і газоконденсатних підземних трубопроводів” (0104U005497).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ ТА СИСТЕМИ ДЛЯ БЕЗКОНТАКТНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок