Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОКРАЩАННЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БОРОШНА ПРИ СОРТОВИХ ПОМЕЛАХ ПШЕНИЦІ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОКРАЩАННЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БОРОШНА ПРИ СОРТОВИХ ПОМЕЛАХ ПШЕНИЦІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОКРАЩАННЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БОРОШНА ПРИ СОРТОВИХ ПОМЕЛАХ ПШЕНИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ТОПОРАШ ІРИНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 664.71: 664.765
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОКРАЩАННЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БОРОШНА ПРИ СОРТОВИХ ПОМЕЛАХ
ПШЕНИЦІ
Спеціальність 05.18.02 – технологія зернових, бобових, круп’яних
продуктів та комбікормів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Моргун Валентина Олексіївна,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідуюча кафедрою технології переробки зерна
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Черно Наталія Кирилівна,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідуюча кафедрою органічної хімії
кандидат технічних наук, доцент
Шерстобітов Валерій Валентинович,
ТОВ „Укрсоя”, заступник директора
Провідна установа: Національний університет харчових технологій, кафедра
технології переробки та зберігання зерна, Міністерство освіти і
науки України, м.Київ
Захист відбудеться 16.06. 2005 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 Одеської національної академії харчових технологій за адресою:
Україна, 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою:
Україна, 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий 16.05.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Станкевич Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вітчизняні виробники продукції з зернової сировини часто стикаються з проблемою її низької якості, яка обумовлюється несприятливими кліматичними умовами, низьким рівнем агротехніки вирощування зерна, яке направляється на хлібопекарський помел. Значний вклад в розробку наукових основ по вирішенню проблеми керованого впливу на хлібопекарські властивості борошна внесли відомі вітчизняні вчені Козьміна Н.П., Ауерман Л.Я., Казаков Е.Д., Проскуряков Н,І., Пучкова Л.І., Поландова Р.Д., Циганова Т.Б., Дробот В.І. Відомо, що хлібопекарські властивості зерна можна змінювати за допомогою водно-теплової обробки (ВТО), формуванням помельних партій та застосуванням поліпшувачів, які мають широкий спектр функціональних властивостей і можливість діяти на складові сировини. Але проблема внесення поліпшувачів не може бути вирішена на хлібозаводі через відсутність обладнання, що дозволяє рівномірно розподілити мікродобавки в суміші. Як показує світовий досвід, доцільно вносити поліпшувачі борошна безпосередньо на борошномельних підприємствах.
Вирішальне значення для вибору режимів підготовки зерна до помелу і поліпшувачів мають вихідні властивості зерна, з якого виготовляється борошно. Аналітичний огляд інформаційних джерел показав, що партії зерна, які вирощуються в Україні, нестабільні за кількісно-якісними показниками білкового і вуглеводного комплексів. Це призводить до зниження властивостей борошна за показниками якості, важливими для хлібопечення: кількості і якості клейковини і числу падіння. Удосконалення методів підготовки зерна до помелу і збагачення борошна біологічно активними речовинами на борошномельних підприємствах дозволить забезпечити стабілізувати технологічні властивості різноякісного борошна, розширити асортимент готової продукції та забезпечити масовий випуск борошна підвищеної харчової цінності.
Зв’язок роботи з науковими програмами планами, темами. Робота виконувалась відповідно до напрямку науково-дослідної роботи кафедри технології переробки зерна Одеської національної академії харчових технологій „Розробка методів поліпшення якості пшеничного борошна на основі підвищення вмісту білка й інщих біологічно цінних харчових речовин”.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи: “Покращання та стабілізація хлібопекарських властивостей борошна, виробленого на борошномельних заводах, за рахунок використання новітніх методів підготовки зерна до помелу та збагачення борошна біологічно цінними речовинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОКРАЩАННЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БОРОШНА ПРИ СОРТОВИХ ПОМЕЛАХ ПШЕНИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок