Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІВВІДНОШЕННЯ РОЗУМУ ТА ВІРИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ - ст.

СПІВВІДНОШЕННЯ РОЗУМУ ТА ВІРИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ - ст.

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ РОЗУМУ ТА ВІРИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ - ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧУПРІЙ ЛЕОНІД ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 1( 091)(4Укр)
СПІВВІДНОШЕННЯ РОЗУМУ ТА ВІРИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ - ст.
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філософії та культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка при Кабінеті Міністрів України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Русин Мирослав Юрієвич
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української філософії та культури.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Причепій Євген Миколайович
Київський державний університет технології і дизайну
завідувач кафедри філософії та культурології;
кандидат філософських наук, доцент
Дичковська Галина Орестівна
Прикарпатськийий університет імені В. Стефаника,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “24” червня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий “23” травня 2002р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Діденко В.Ф.
Актуальність теми дослідження.
Сьогодні українське суспільство переживає скрутні часи у своєму розвитку. Політична, економічна, духовна криза досить негативно впливає на всі верстви населення України і зменшує вже і так досить низький рівень життя українського народу. В цих умовах досить небезпечною є саме духовна криза, яка спричинена тим, що старі комуністичні цінності вже відійшли в минуле, а нова система цінностей ще не сформована. Саме в цих умовах духовний вакуум українського народу заповнює масова культура, яка несе культ насилля та розпусти. Тому саме сьогодні є дуже актуальним звернення до національних традицій, до тих джерел, з яких і розпочинається наша духовність, до віри власного народу. Потрібно прагнути до відродження своєї культури, оскільки саме культура є основою існування етносу і нації, і нація, яка втрачає свою культуру, втрачає і свою самобутність, а отже приречена на загибель.
Проблема взаємодії розуму та віри є досить актуальною в даний момент оскільки має глобальне значення. Сучасне суспільство все більше раціоналізується, що призводить до подальшого нівелювання культурних цінностей. Голий розум, який не обмежений ніякими моральними чинниками, веде все до більшого загарбницького втручання людини у природу, коли вона, не замислюючись над наслідками, намагається насильно відібрати у природи її таємниці з подальшою експлуатацією їх для власної користі. Численні техногенні катастрофи та природні лиха, що спричинені надмірною діяльністю людини і є беззаперечним доказом цього. Багаточисельні арсенали зброї масового знищення, що взагалі можуть призвести до загибелі всього живого на планеті також є витвором людського розуму. Звичайно, не можна заперечувати значення розуму в процесі осягнення світу, але тільки розум, який йде поряд із вірою може дати справді позитивний результат, коли людина буде жити в гармонії з природою і буттям, не тільки забираючи, але й віддаючи. Тільки розум, який спирається на віру може дати справжній стимул для активного розвитку та самовдосконалення людини, як у плані осягнення своєї власної сутності, так і пізнання навколишнього буття. Саме така традиція і прослідковується в українській філософській думці, де поєднання розуму та віри формує високу духовність і глибоку культуру нашого народу.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ РОЗУМУ ТА ВІРИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ - ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок