Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ НА РЕОЛОГІЧНУ ПОВЕДІНКУ РОЗБАВЛЕНИХ СУСПЕНЗІЙ

ВПЛИВ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ НА РЕОЛОГІЧНУ ПОВЕДІНКУ РОЗБАВЛЕНИХ СУСПЕНЗІЙ

Назва:
ВПЛИВ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ НА РЕОЛОГІЧНУ ПОВЕДІНКУ РОЗБАВЛЕНИХ СУСПЕНЗІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
МІРОШНИЧЕНКО ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 532.135
ВПЛИВ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ НА РЕОЛОГІЧНУ ПОВЕДІНКУ
РОЗБАВЛЕНИХ СУСПЕНЗІЙ
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор
Шмаков Юрій Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра механіки суцільних середовищ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор
Таран Євген Юрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра загальної
математики
доктор технічних наук,
професор
Яхно Олег Михайлович,
Національний технічний університет
України "КПІ", завідувач кафедри
гідропневмоавтоматики та гідравліки
Провідна установа: Інститут гідромеханіки НАН України
Захист відбудеться 16 лютого 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.21 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ - 33, вул. Володимирська, 64)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ - 33, вул. Володимирська, 64).
Автореферат розісланий 14 січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кепич Т. Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз літературних джерел вказує на необхідність проведення теоретичних досліджень, які спрямовані на побудову реологічних рівнянь стану складних дисперсних систем з ньютонівськими або неньютонівськими дисперсійними середовищами, та вивчення реологічної поведінки розбавлених суспензій сферичних або еліпсоїдальних частинок, що проявляють неньютонівські властивості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В даному напрямку було виконано цикл робіт на кафедрі механіки суцільних середовищ Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дисертаційна робота є складовою частиною комплексної наукової програми Київського університету по темі "Структурно-континуальний підхід в реології дисперсних та полімерних систем".
Мета і задачі дослідження. Головною метою дисертаційного дослідження було встановлення степені впливу неньютонівських властивостей дисперсних систем на реологічну поведінку та течію розбавлених суспензій частинок різної геометрії шляхом побудови реологічних рівнянь стану таких систем та аналізу їх поведінки в найпростіших течіях.
Наукова новизна отриманих результатів визначається наступним:
1.
Використовуючи структурно-континуальний підхід, досліджено вплив неньютонівських властивостей дисперсійних середовищ на реологічну поведінку розбавлених суспензій жорстких сферичних частинок. За допомогою асимптотичного розкладу по степенях природним чином вибраного малого параметру дано кількісний та якісний аналіз механічних характеристик руху нелінійно-пружнов'язкої рідини, яка моделюється рідиною Рівліна-Еріксена з постійними коефіцієнтами в'язкостей, при обтіканні сферичної частинки. Показано, що, хоча ефективні коефіцієнти в'язкостей розбавленої суспензії жорстких сферичних частинок і збільшуються у порівнянні до відповідних коефіцієнтів в'язкостей нелінійно-пружнов'язкого дисперсійного середовища, неньютонівські властивості суспензії у порівнянні з ньютонівськими послаблюються.
1.
На основі розв'язку задачі про обтікання еліпсоїда ньютонівською рідиною, який отримано Джеффрі, та динамічного методу Ландау визначені реологічні сталі рівнянь стану розбавленої суспензії еліпсоїдів обертання.
1.
Запропоновано використовувати для розв'язання дифузійного рівняння, яке визначає функцію розподілу кутових положень осі симетрії завислої частинки, замість розкладу по степенях малого параметру, який застосовувався раніше та не має місця у випадку наявності стаціонарного електричного поля, прямий розклад по поліномам Лежандра I роду з подальшим нехтуванням кількісно незначущими членами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ НА РЕОЛОГІЧНУ ПОВЕДІНКУ РОЗБАВЛЕНИХ СУСПЕНЗІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок