Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕКСТОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПАРЦЕЛЬОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ

ТЕКСТОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПАРЦЕЛЬОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Назва:
ТЕКСТОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПАРЦЕЛЬОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Конопленко Наталія Анатоліївна
УДК 81’367.3
ТЕКСТОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПАРЦЕЛЬОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2007
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Загнітко Анатолій Панасович,
завідувач кафедри української мови
Донецького національного університету
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мойсієнко Анатолій Кирилович,
завідувач кафедри української мови
Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук, доцент
Баган Мирослава Петрівна,
кафедра загального та українського
мовознавства
Київського національного лінгвістичного
університету
Захист відбудеться 31 січня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 17.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Запорізького національного університету (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2).
Автореферат розісланий „ 29 ” грудня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Л.І.КучеренкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ефективність текстової комунікації, оптимізація комунікативного процесу – природна мета, до якої прагне суспільство, а комунікативна ефективність окремого тексту – важливий її компонент. У сучасному мовознавстві зазнають нового осмислення формальні й семантичні модифікації речення, функціональні ознаки речення як одиниці тексту, аспекти взаємодії речення як мовної категорії і функціональних категорій тексту (І.Вихованець, К.Городенська, А.Загнітко, Н.Непийвода, Л.Пац, Н.Петращук, Т.Радзієвська, Ю.Старовойт та ін.).
Парцельовані конструкції як явища динамічного (експресивного) синтаксису неодноразово ставали об’єктом уваги дослідників української лінгвістичної школи (праці І.Вихованця, П.Дудика, А.Загнітка, Н.Івкової, Л.Конюхової, В.Федонюк, Т.Шевченко та ін.), російської лінгвістичної школи (дослідження В.Виноградова, Л.Щерби, Н.Поспєлова, Ю.Ванникова, О.Сковородникова, Н.Формановської та ін.), зарубіжної лінгвістики (праці Л.Теньєра, Ш.Баллі, В.Матезіуса та ін.).
Актуальною на сьогодні залишається проблема з’ясування текстотвірних властивостей парцельованих конструкцій, що передбачає розкриття їхньої ролі у механізмі текстотворення, вичленування основних текстоутворювальних чинників, осмислення їхнього нового і новітнього статусу в інформаційно-стильовому і функціонально-жанровому просторі мови. Усе це засвідчує необхідність нового осмислення закономірностей розчленування єдиного системно-структурного цілого на самостійні комунікативно-ситуативні значущі компоненти і з’ясування новітніх процесів у тенденціях виокремлення найбільш функціонально значущих компонентів у реченнєві утворення, про що йдеться у працях: І.Алексєєнка (2006), Ю.Богоявленської (2003), О.Зелінської (2002), В.Кухарєвої (2003), Н.Писаренко (2000), О.Цумарєва (2003), Т.Шевченко (2007) та ін.
Особлива функціональна значущість парцельованих структур в організації інформаційних, художньо-публіцистичних текстів полягає у зчепленні тексту в структурне ціле. Актуальність праці й зумовлена потребою у ґрунтовному дослідженні, яке б давало повне уявлення про параметри текстотвірного потенціалу парцельованих конструкцій у художніх та публіцистичних текстах, зумовлена вона і необхідністю комплексного дослідження парцелятів, що сприятиме розв’язанню загальнотеоретичної проблеми – процесів текстотворення. Тому один з аспектів аналізу функціонування парцелятів у тексті пов’язуємо з виявом текстоутворювальних потенцій парцелятів як сегмента складнішої синтаксичної організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕКСТОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПАРЦЕЛЬОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок