Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національна ідея німецької музики у творчості композиторів ХVIII-ХХ століть

Національна ідея німецької музики у творчості композиторів ХVIII-ХХ століть

Назва:
Національна ідея німецької музики у творчості композиторів ХVIII-ХХ століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової
Овсяннікова -Трель Олександра Андріївна
 
УДК 78.04
Національна ідея німецької музики
у творчості композиторів
ХVIII-ХХ століть
Спеціальність 17.00.03 - Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової Міністерства культури й туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової,
зав. кафедрою сучасної музики і музичної
культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Козаренко Олександр Володимирович,
Львівська державна музична академія
імені М. В. Лисенка,
зав. кафедрою теорії музики
кандидат мистецтвознавства, в.о. професора
Завгородня Галина Федорівна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової,
кафедра теорії музики і композиції
Захист відбудеться 18 жовтня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової, за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “ 16 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д. Черноіваненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження задана культурологічним ракурсом музикознавчої розробки даного питання, оскільки сучасний підхід до проблеми національного в мистецтві спрямований на розуміння атрибутивності національного-етнічного в художьому вираженні. При цьому сформований від ХІХ століття критерій національно-музичного вираження – фольклоризм – виявився не зовсім ефективним стосовно до музики барокко та класицизму. Вказаний критерій також є неприйнятним в умовах необарокко-неокласицизму та принципового космополітизму-інтернаціоналізму авангарду минулого сторіччя. Національний же розумовий стереотип так чи інакше реалізовувався у жанрово-стильових формах музичної творчості, визначивши, наприклад, несумісність експресіонізму і французької національної традиції в ХХ столітті, яка, в той же час, переважає у національному змісті художнього принципу американського мінімалізму.
У цьому плані чудовим є висловлення П. Булеза, що романтизм – “це німецьке”, а класицизм – “надбання Франції”, хоча також пропонується ототожнення романтизму й музики в цілому ще у Р. Реті. Продовжуючи цю думку, у працях М. Шлемкевича й інших представників когорти українських соціологів, часто зустрічаємо характеристики українського музично-художнього світу як “ліризму” не тільки в художньо-жанровій якості вираження, але і як властивість сукупного розумового стереотипу суб'єктів даної національної специфіки.
Німецький національний музичний феномен цікавий для музикантів самих різних націй і народів його “всепроникливістю” у професійній музиці, тому що класичний етап становлення останньої сполучений з історичним лідерством німецької музичної культури від кінця XVIII до ХХ сторіччя. Крім того, стильово-актуальні повороти в практиці й теорії мистецтва кінця минулого й початку поточного століття визначають зв'язок їх із ключовими культурними проявами “німецького духу”, породжуючи міркування, наприклад, про російський та український бідермейєр, як тільки мова йде про продовження в умовах постмодерну завоювань національних шкіл у спадкуванні раннього німецького романтизму.
Об'єктом роботи виступає національне в музиці.
Предмет – специфіка німецького національного музичного стилю в епоху класики його прояву в професійній сфері від XVIII до ХХ сторіччя.
Метою дослідження є визначення національного стильового континууму німецької професійної музики в розмаїтості епохальних, історично-ідеологічних і індивідуально-творчих стильових змін, у музичному прояві “німецької ідеї” у культурній умовності її зв'язку з національно-етнічними принципами художнього мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Національна ідея німецької музики у творчості композиторів ХVIII-ХХ століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок