Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АЛЬБЕДО ТА РЕЛЬЄФУ НА ЗАКОН РОЗПОДІЛУ ЯСКРАВОСТІ ПО ДИСКУ МІСЯЦЯ

ВПЛИВ АЛЬБЕДО ТА РЕЛЬЄФУ НА ЗАКОН РОЗПОДІЛУ ЯСКРАВОСТІ ПО ДИСКУ МІСЯЦЯ

Назва:
ВПЛИВ АЛЬБЕДО ТА РЕЛЬЄФУ НА ЗАКОН РОЗПОДІЛУ ЯСКРАВОСТІ ПО ДИСКУ МІСЯЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Великодський Юрій Іванович
УДК 523.34-83-652
ВПЛИВ АЛЬБЕДО ТА РЕЛЬЄФУ
НА ЗАКОН РОЗПОДІЛУ ЯСКРАВОСТІ ПО ДИСКУ МІСЯЦЯ
01.03.03 – Геліофізика і фізика Сонячної системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Работа виконана в НДІ астрономії Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: Доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Акімов Леонід Опанасович (НДІ астрономії Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, провідний науковий співробітник).
Офіційні опоненти: 1. Доктор фізико-математичних наук, професор
Мороженко Олександр Васильович (Головна астрономічна обсерваторія НАН України, головний науковий співробітник).
2. Кандидат фізико-математичних наук
Казанцев Анатолій Михайлович (Астрономічна обсерваторія Київського нацiонального університету ім. Т.Г. Шевченка, завідувач відділу малих тiл Сонячної системи).
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, Харків.
Захист відбудеться 28 листопада 2002 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (03680, Київ, МСП, акад. Заболотного, 27). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (03680, Київ, МСП, акад. Заболотного, 27).
Автореферат розісланий "24" жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо [1], що вираження для закону відбиття світла поверхнею Місяця можна розділити на два співмножники: фазову залежність яскравості дзеркальної точки і закон розподілу яскравості по диску Місяця відносно дзеркальної точки при фіксованому куті фази. Для опису фазової залежності існують аналітичні вираження, які можна застосовувати для кутів фази, принаймні, до 90°. Закон розподілу яскравості вивчений гірше, і тому першочерговою задачею можна вважати дослідження закону розподілу яскравості по диску Місяця.
Високоточні ПЗЗ-прилади, що з'явилися за останнє десятиліття, потужні комп'ютери, а також можливість проводити фотометричні спостереження з борта космічних апаратів уможливили дослідження закону відбиття світла Місяцем на новому якісному рівні, що, зокрема, повинне дозволити одержати функцію розподілу яскравості по диску, яку можна застосовувати в широкому діапазоні фазових кутів.
На сьогоднішній день найбільш прийнятним теоретичним законом, що описує розподіл яскравості по диску однорідного Місяця, є закон Акімова. Він отриманий для випадку гранично шорсткої поверхні і чудовий тим, що не містить жодного параметра, що характеризує властивості поверхні. Однак, при вирішенні ряду задач точності цього закону виявляється недостатньо: потемніння до полюсів, що спостерігається для Місяця та особливо виявляється при великих кутах фази, значно менше потемніння, що дається законом Акімова.
Формула Хапке, що також часто застосовується для опису закону відбиття світла Місяцем, дає кращу згоду з експериментом; однак вона містить велику кількість параметрів, що характеризують властивості поверхні, і є надзвичайно громіздкою. Це робить її дуже незручною і при вирішенні ряду задач – практично непридатною.
Існує також емпірична формула Акімова, що узагальнює закон Акімова шляхом введення параметра q (фактора гладкості), що характеризує властивості поверхні. Цей параметр, за даними Акімова, визначається, в основному, мезорельєфом поверхні. Емпірична формула Акімова є досить простою, і в той же час непогано описує розподіл яскравості по диску Місяця. Однак параметр q залежить від кута фази, і Акімову вдалося знайти цю залежність тільки для кутів фази, менших 60°. Проте, використання емпіричної формули Акімова для опису розподілу яскравості по диску Місяця представляється досить перспективним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ АЛЬБЕДО ТА РЕЛЬЄФУ НА ЗАКОН РОЗПОДІЛУ ЯСКРАВОСТІ ПО ДИСКУ МІСЯЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок