Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система оцінки рухової обдарованості хлопців 7-10 років

Система оцінки рухової обдарованості хлопців 7-10 років

Назва:
Система оцінки рухової обдарованості хлопців 7-10 років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Огієнко Наталія Григорівна
УДК 796-053.3.072.2
Система оцінки рухової обдарованості хлопців 7-10 років
24.00.02 -Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Кіровоградському державному педагогічному універчитеті імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент воропай сергій миколайович, Кіровоградський державний педагогічний універчитет імені Володимира Винниченка, декан факультету фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор шиян богдан михайлович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри теорії основ і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент шинкарук оксана анатоліївна, Національний університет фізичного виховання і спорту України, проректор зі спортивної роботи.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра фізичного виховання та спорту, Міністерство науки і освіти України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури ( м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано “ 11 ” травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема визначення здібностей людини і орієнтація її на певний вид діяльності завжди була, і залишається на сьогодні, досить актуальною (Булгакова Н.Ж., 1990; Волков В.М., 1981; Волков Л.В., 1998; Платонов В.Н., 1997; Burns Arnot, 1984; Zaporozhanov V.A., 1996 та інші) .
Вже з раннього віку дитина може проявити свої творчі, інтелектуальні чи рухові (зокрема спортивні) здібності на високому рівні, який спеціалісти називають обдарованістю (Dorothy Sisk, 1987).
Успіх вдосконалення та самореалізації таких дітей багато в чому буде залежать від своєчасного визначення цієї обдарованості і направлення її шляхом педагогічного впливу в потрібне русло.
Від визначення рухової обдарованості більшою мірою залежить успіх в спортивній діяльності.
Існує цілий ряд наукових праць, присвячених вивченню здібностей дітей різного віку (Н.Ж. Булгакова, 1986; М.С. Бриль, 1980; Гайдарская, Рачев, 1983; В.М. Волков, В.П. Филин, 1983 та інші).
В той же час не висвітлена проблема виявлення рухово обдарованих дітей, починаючи з раннього етапу вікового розвитку (7-10 років), а тому, значний відсоток дітей так і не реалізовує свій природній потенціал.
Чим раніше ми визначимо і зорієнтуємо дитину на ту чи іншу діяльність, тим більшого успіху вона досягне в ній при меншій витраті моральних і фізичних сил.
В зв’язку з цим, актуальним є питання вивчення особливостей організму дітей 7-10 років, а також показників, що визначають рівень рухових здібностей в динаміці вікового розвитку і розробки системи оцінки обдарованості для орієнтації (диференціювання) дітей за їх здібностями до певного виду рухової діяльності.
 
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності із зведеним планом НДР на 1996-2001 роки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за темою 1.8.1. “Визначення рухової обдарованості дітей 4-17 років”.
Мета роботи. Науково обгрунтувати систему оцінки обдарованості хлопців 7-10 років до певного виду рухової діяльності.
В процесі дослідження передбачалось вирішити такі задачі:
1.
Дослідити стан рухової функції хлопців 7-10 років в динаміці вікового розвитку та виявити інформативні критерії для визначення обдарованості.
2.
Розробити систему оцінки рухової обдарованості хлопців 7-10 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Система оцінки рухової обдарованості хлопців 7-10 років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок